|
|
کدخبر: ۱۷۸۸۶۰

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: لوایح افزایش کرایه های حمل و نقل عمومی در بخش مترو، اتوبوس و تاکسی پس از تایید فرمانداری، از ۱۵ فروردین اعمال میشود.

به گزارش سرویس اجتماعی امید نیوز، ابوالفضل قناعتی با اشاره به آخرین بررسی های انجام شده در خصوص تعیین کرایه های جدید سال۹۶ گفت: در جلسه کمیسیون عمران و حمل ونقل شهری، لایحه افزایش کرایه های تاکسی مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در صورتی که نصب دستگاه های کارتخوان در تاکسی ها به تایید برسد، این کار بایدظرف یکسال از سوی شهرداری تهران صورت گیرد.

قناعتی ادامه داد: که در جلسه ی اخیر شورای شهر تهران نیز ۱۱ نفر از اعضا به افزایش ۵ درصدی کرایه ها و ۱۱ نفر نیز به افزایش ۱۰ درصدی کرایه تاکسی رای دادند و به همین جهت قرار شد نتیجه افزایش کرایه های تاکسی در جلسه آتی شورای شهر تهران مشخص شود.

وی همچنین از عدم تمایل رانندگان تاکسی در خصوص افزایش کرایه ها خبر داد و گفت با توجه به گزارشات تهیه شده، رانندگان تاکسی تمایلی به افزایش کرایه ها ندارند، چرا که با افزایش کرایه ها، شهروندان تمایلی به استفاده ار تاکسی ها ندارند، به همین دلیل تلاش بر آن است که افزایش کرایه تاکسی ها بیش از ۵ درصد نباشد.

عضو شورای شهر تهران در پایان خاطر نشان کرد: هفته اینده نرخ کرایه های تاکسی مشخص و برای تایید به فرمانداری ارسال میشود و فرمانداری با توجه به فرصت ۱۵ روزه اش مصوبه شورای شهر را تایید یا رد میکند، که در صورت تایید ۱۵ فروردین کرایه ها افزایش میابد.

ارسال نظر