|
|
کدخبر: ۱۸۰۲۶۳

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از انجام 29هزار و 181 پرواز در عملیات نوروزی امسال خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری رضا جعفرزاده با بیان اینکه عملیات نوروزی امسال از 24 اسفندماه 96 آغاز و تا 15 فروردین 97 ادامه داشت، گفت: در ایام نوروز امسال 29181 پرواز از 64 فرودگاه کشور ظرف 20 روز انجام شد، که در طول طرح پروازهای نوروزی جمعاً 3 میلیون و 594 هزار و 435 مسافر از طریق فرودگاه های کشور جابه‌جا شدند.

وی با بیان اینکه در مدت مذکور 22 هزار و 750 پرواز داخلی و 6431 پرواز خارجی انجام شده است افزود: تلاش روابط عمومی ها برای اطلاع رسانی به موقع و پاسخگویی روسای ایستگاه‌ها در ترمینال‌ها به گونه‌ای بود که در این ایام شکایات و نارضایتی‌ها به جز مواردی اندک با توجه به حجم بالای پروازها به طور قابل توجهی کاهش یافت.

جعفرزاده اظهارداشت: همچنین 2میلیون و 628 هزار و 420 مسافر در پروازهای داخلی و 966 هزار و 15 مسافر در پروازهای خارجی اعزام و پذیرش شدند.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه این پروازها توسط 14 شرکت هواپیمایی داخلی و 45 شرکت خارجی انجام شده است، گفت: در عملیات نوروزی صورت گرفته بیش از 200 بازرسی از ناوگان هوایی در فرودگاههای پر ترافیک کشور به عمل آمد.

وی، الزام سازمان هواپیمایی کشوری به استقرار ناوگان پشتیبان در فرودگاه‌ها، الزام شرکت ها به ساماندهی و مدیریت فروش بلیت هواپیما، تعیین دامنه نرخ بلیت پروازها و اطلاع رسانی به سازمان های نظارتی، نظارت و بازرسی از دفاتر خدمات مسافرت هوایی و برخورد با واحدهای مختلف، پایش و رصد سایت های فروش بلیت، اقدامات حین پرواز همچون حضور مستقیم مدیران و کارشناسان موظف سازمان، انجام و نظارت و بازرسی از فرودگاهها و شرکت های خدمات هندلینگ، صدور مجوزها و گواهینامه های فوریتی و فوق العاده، بازرسی و رسیدگی از وضعیت ارائه خدمات به مسافران را از جمله اقدامات ستاد مدیریت پروازهای نوروزی، قبل از آغاز عملیات عنوان کرد.

جعفرزاده در پایان گفت: با هماهنگی‌های بوجود آمده قبل از آغاز پروازها، انسجام عملیاتی شرکت های هواپیمایی، همچنین تلاش بی وقفه و مستمر نیروهای امنیتی و انتظامی، حراست و گمرک در توفیق انجام این پروازها قابل تقدیر بوده است./

ارسال نظر