|
|
کدخبر: ۱۸۰۲۷۳

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از عدم بهره مندی 5 میلیون نفر از مردم استان اصفهان از آب آشامیدنی از مردادماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 فروردین) مجلس شورای اسلامی در تذکری یادآور شد: در بیست و سوم بهمن سال گذشته تذکری در مورد بحران آب آشامیدنی استان اصفهان در صحن علنی مطرح شد و دستور داده شد که وزیر کشور جلسه ای در این خصوص تشکیل دهد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین در 29 بهمن ماه بنا بر تذکری در این زمینه پیشنهاد شد کمیسیون های امنیت ملی و کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی سفری به استان اصفهان داشته باشند، اما علی رغم تذکرات تنها رئیس مجلس در این زمینه جلسه ای را برگزار کردند.

وی تصریح کرد: متاسفانه 5 میلیون نفر از مردادماه آب آشامیدنی در استان اصفهان ندارند و با وجود نیاز به 420 میلیون مترمکعب تنها 100 میلیون مترمکعب آب پشت سدها ذخیره است که با احتساب میزان نزولات جوی همچنان 120 میلیون مترمکعب کمبود آب در این استان وجود دارد.

حاجی دلیگانی بیان کرد: حدود 250 میلیون مترمکعب آبی که برای مصرف غیرشرب از زاینده رود برداشت می شود، باید برای مصرف آشامیدنی استفاده شود و از برداشت آن جلوگیری شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس دهم با اشاره به اقدامات استاندار اصفهان در این زمینه گفت: رفع مشکل 5 میلیون نفر مردم این استان نیازمند اقدامات ضروری است تا جایی که رئیس جمهور باید جلسه ای را در این زمینه برگزار کند.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: رئیس مجلس در این زمینه جلسه ای برگزار کردند که از همین جهت پیگیری ها باید انجام گیرد./

پایان پیام

ارسال نظر