|
|
کدخبر: ۱۸۰۵۴۸

شیراز- ایرنا- مدیرکل فنی‌ و ‌حرفه‌ای فارس گفت: ترویج و نهادینه ‌کردن فرهنگ مهارت‌ آموزی در کشور بویژه بین دانش ‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی ابزار کلیدی و زیرساختی تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال و اقتصاد مقاومتی به ‌شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، حشمت کوشکی چهارشنبه به مناسبت هفته معرفی مشاغل در جمع خبرنگاران اضافه کرد:با توجه‌ به توانمندی‌ها، امکانات و ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری قابل توجه در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای و ضرورت معرفی آن‌ها به جامعه، برنامه بازدید دانش‌آموزی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای به ‌صورت هماهنگ کشوری همزمان با هفته معرفی مشاغل تا یازدهم اردیبهشت‌ صورت می‌گیرد.
کوشکی با بیان اینکه 50 مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی و 820 آموزشگاه آزاد در استان فارس مشغول ارائه آموزش‌های مهارتی هستند، بیان کرد: بازدید از مراکز آموزشی این اداره کل با تجهیزات کارگاهی و آموزشی و مربیان توانمند که ارائه‌ دهنده آموزش‌های مهارتی غیر رسمی در کشور است، فرصت خوبی برای تغییر نگرش دانش‌آموزان، توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی و معرفی آموزش‌های مهارتی منجر به اشتغال را فراهم می‌کند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس ادامه داد: مدل ارائه آموزش‌های مهارتی بر اساس برنامه‌های جدید سازمان در حال تغییر است و به سمت آموزش‌هایی هدفمند، فعال و اثربخش سوق می‌یابد.
هفته معرفی مشاغل هر ساله در هفته نخست اردیبهشت‌ در مدارس با هدف آشنایی دانش‌آموزان با مشاغل گوناگون برگزار می‌‌شود.
7375 /1876

ارسال نظر