|
|
کدخبر: ۱۸۱۰۳۵

یاسوج -ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نمونه برداری و کدگذاری 289 بافت انسانی مجزا از پیکرهای جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج از 29 بهمن سال گذشته تاکنون انجام شده است.

کامروز امینی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 65 مورد از این تعداد مربوط به محموله تحویل داده شده به پزشکی قانونی طی چند روز اخیر بوده است.
امینی ابراز داشت: بافت‌های انسانی پس از مراحل نمونه برداری و کدگذاری در استان برای احراز هویت و تکمیل آزمایش‌ها به مرکز ژنتیکی پزشکی قانونی استان فارس ارسال می‌شوند.
امینی یادآور شد: تاکنون و بر اساس اعلام مرکز ژنتیکی پزشکی قانونی استان فارس هویت 60 تن از پیکرهای جانباختگان این سانحه هوایی مشخص شده‌اند که 23 مورد از این تعداد جواز دفن گرفته‌اند و تحویل خانواده‌ها شده‌اند.
بر اساس نتایج آزمایش‌ها و نمونه برداری‌های ژنتیکی صورت گرفته، هویت 60 نفر از جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای تهران- یاسوج مشخص شده در حالی که هنوز هیچ اثری از پیکر 6 جانباخته دیگر این سانحه به‌دست نیامده است.
پرواز شماره 3704 هواپیمای آسمان با 60 مسافر و 6 خدمه پروازی ساعت 8 صبح یکشنبه 29 بهمن، تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما از نوع ای تی آر 72 پس از 55 دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج شد و در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد و لاشه آن 48 ساعت پس از سقوط پیدا شد.

ارسال نظر