|
|
کدخبر: ۱۸۱۴۶۳

رییس امور آب و فاضلاب آبادان گفت: روزانه 44 هزار بطری آب معدنی 2 لیتری در نقاط مختلف آبادان که مشکل آب شرب دارند توزیع می شود.

علیرضا خلیلی نیا روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با تشدید معضل وضعیت آب شرب در شهرستان آبادان و شوری بیش از حد آن، از ابتدای هفته جاری هشت گروه، کار آبرسانی را در آبادان، اروندکنار و چوئبده آغاز کردند.
وی گفت: پنج تانکر در چوبئده، 2 تانکر در اروند کنار و 2 تانکر نیز در مناطق حاشیه ای آبادان، آبرسانی را به شهروندان انجام می دهند.
رییس امور آب و فاضلاب آبادان افزود:آب توزیع شده در سطح شهرستان از طرح آبرسانی معروف به 'آب حیات' تهیه می شود و این آبرسانی تا زمانی که مشکل آب شرب در شهرستان آبادان برطرف نشده باشد ادامه دارد.
به گزارش ایرنا برای برطرف کردن شوری آب شرب خرمشهر و آبادان ، علاوه بر طرح احداث سد خاکی مارد، اجرای مرحله دوم طرح آبرسانی غدیر و راه اندازی دستگاه آب شیرین کن در دست اجرا است.
بر این اساس مراحل پایانی اجرای طرح آبرسانی غدیر 2، نیمه تیر جاری پیش بینی شده که با اجرای آن 150 هزار متر مکعب آب مورد نیاز آبادان و 100 هزار متر مکعب آب آشامیدنی خرمشهر تامین می شود.

ارسال نظر