|
|
کدخبر: ۱۸۱۶۲۴

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت :

معاون آموزش،پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کمبود آب در کشور یک ابر چالش است و باید مشکلات ناشی از آن را جدی گرفت.

به گزارش امیدنیوز ؛ برات قبادیان روز شنبه در دیدار با استاندار قزوین افزود: امروزه توسعه صنعت و کشاورزی به میزان منابع آبی یک منطقه وابسته است و نمی‌توان نقش مهم و موثر این دو را نادیده گرفت.

وی اظهار کرد: تغییر اقلیم و مشکلات خشکسالی در کشور بسیار جدی است به گونه‌ای که بسیاری از رودهای کشور که در گذشته نه چندان دور خروشان بوده‌اند امروز خشک و یا کم آب شده اند.

وی افزود: نباید نسبت به انتقاد سازنده و دلسوزانه که برای رفع مشکلات کشور مطرح می شود جبهه گرفت بلکه باید این نوع انتقاد را سازنده و عین صواب دانست.

وی ادامه داد:امروزه توسعه کشور بدون استثنا به مشارکت همه مردم از زن و مرد وابسته است و می توان گفت پیشرفته ترین سرزمین ها؛ کشورهایی هستند که در آنها زن و مرد در کنار هم برای اعتلای اقتصادی کشورشان فعالیت می کنند.

قبادیان گفت:با توجه به نقش موثر بانوان در جامعه نمی توان 50 درصد جامعه که بانوان هستند را نادیده گرفت و آنها را از فعالیت در چرخه اقتصادی باز داشت.

استاندار قزوین نیز در این دیدار گفت:امروزه نقش صنعت در توسعه یک منطقه و استان بسیار مهم است و بدون صنعت؛ کشاورزی و دامداری نیز ممکن نیست.

عبدالمحمد زاهدی افزود: متاسفانه ناآگاهی مردم در برخی نقاط موجب می‌شود که نسبت به توسعه صنعت و حتی صادارت محصولات دیدگاه خوبی نداشته باشند و باید با آگاهی سازی نسبت به ضرورت توسعه صنعت و افزایش صادرات اقدام کرد.

استان قزوین دارای سه هزار و 500 واحد تولیدی است که تعدادی از آنها در15 شهرک، ناحیه صنعتی و یک شهر صنعتی فعالیت دارند.

 

ارسال نظر