|
|
کدخبر: ۱۸۱۷۰۳

تهران- ایرنا- سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند از آتش سوزی در 5 هزار متر از عرصه های منابع طبیعی این شهرستان خبر داد.

محمود حجتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روز گذشته (دوشنبه) حادثه آش سوزی در عرصه های منابع طبیعی روستای آردینه دماوند گزارش شد که بلافاصله عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی به همراه نیروهای آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: دراین حادثه حریق، آتش نشانان با همکاری مردم پس از ساعت ها تلاش موفق شدند آتش منابع طبیعی روستای آردینه مهار و لکه گیری کنند.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند با بیان اینکه علت اصلی این آتش سوزی خطای انسانی بود از مردم خواست به هنگام سفر در عرصه های منابع طبیعی از روشن کردن آتش خودداری کنند.
به گفته وی، افزایش دمای هوا، تراکم زیاد گیاهان و کاهش رطوبت شرایطی را فراهم می آورد تا در اثر یک بی احتیاطی و سهل انگاری شاهد آتش سوزی در عرصه های طبیعی باشیم که برای جلوگیری از وقوع این گونه حوادث دقت و احتیاط بیش از پیش مردم و شهروندان را می طلبد.
حجتی با بیان اینکه عرصه های مرتعی و جنگلی سرمایه های ذی قیمتی به شمار می آیند که باید از هرگونه تهدید و آسیب در امان بمانند افزود: با توجه به افزایش سفرها در فصل تابستان از عموم مردم و گردشگران درخواست می شود هنگام حضوردر عرصه های منابع طبیعی حتی الامکان از روشن کردن آتش و رها کردن بطری های شیشه ای جداً خودداری کنند چرا که این بطری ها در زیر نور آفتاب مانند یک عدسی عمل کرده و با تمرکز نور خورشید می توانند باعث آتش گرفتن بوته زارها و علف ها شوند.
وی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی احتمالی در اراضی جنگلی و مرتعی مراتب را فوراً از طریق شماره تلفن 1504 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
تهرام/7243/ 1539

ارسال نظر