|
|
کدخبر: ۱۸۱۷۶۹

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: پنج سال قبل دروغی گفته شد که آموزش و پرورش 150 هزار نیروی مازاد دارد که باعث شد دولت از آن سال تا امروز مساعدتی برای نیروی انسانی و دانشگاه فرهنگیان به آموزش و پرورش نداشته باشد.

به گزارش امیدنیوز ، حمیدرضا حاجی بابایی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس ضمن تشکر از سردار سلیمانی و مردم همدان برای حضور در یادواره شهدای عملیات رمضان، بیان کرد: در روز پنجشنبه حماسه بزرگ در استان همدان اتفاق افتاد و یادواره شهدای عملیات رمضان بعد از 36 سال برگزار شد، عملیاتی که در آن 150 شهید از سوی استان همدان تقدیم شد و متعاقبا در نماز جمعه روز قدس همدان 130 شهید به جای گذاشته شد.

وی در ادامه بیان کرد: حضور گسترده مردم در روز پنجشنبه توانست پایگاهی را در روز پنجشنبه ایجاد کند تا سخنان نظام جمهوری اسلامی ایران توسط سرباز سرافراز حاج قاسم سلیمانی به دنیا ابلاغ شود. از آن روز این اخبار محکم و مقتدرانه در راس خبرگزاری‌های جهان وجود دارد. سردار سلیمانی از قول سرداران شهید و شهدای ایران گفت ما هر آنچه که داشتیم در طبق اخلاص گذاشتیم و برای حفظ ایران و اسلام و ایجاد عدالت و مبارزه با تبعیض جنگیدیم اما هیچ چیز نخواستیم. ما جنگیدیم و توقع ما خدمت‌رسانی به مردم بود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آموزش و پرورش وضعیت مناسبی ندارد. هرگونه نگاه سیاسی به آموزش و پرورش سمی مهلک است. وضع بودجه آموزش و پرورش که اولین وزارتخانه و تاثیرگذارترین وزارتخانه است نامناسب است و ردیف سیزدهم لایحه دولت قرار گرفته است.

وی افزود: در طول پنج سال گذشته بودجه آموزش و پرورش از ۱۵.۶ درصد بودجه عمومی به کمتر از 10 درصد کاهش پیدا کرده است و 14 هزار میلیارد تومان آموزش و پرورش بدهی و کسری دارد. برای اول مهر به منظور ساماندهی آموزش و پرورش احساس نگرانی داریم چرا که پنج سال قبل دروغی گفته شد که آموزش و پرورش 150 هزار نیروی مازاد دارد که باعث شد دولت از آن سال تا امروز مساعدتی برای نیروی انسانی و دانشگاه فرهنگیان به آموزش و پرورش نداشته باشد. در نهایت امروز آموزش و پرورش با 194 هزار کسری نیرو مواجه است.

حاجی بابایی تصریح کرد: آموزش و پرورش به یک میلیون و 700 هزار ساعت نیروی حق‌التدریس نیاز دارد. آموزش و پرورش نتوانسته رضایت عمومی فرهنگیان را بدست بیاورد. کسری سختی کار چه معنی دارد. هیات دولت باید مصوب کند تا سختی کار فرهنگیان پرداخت شود و حق سرپرستی خانم‌های سرپرست خانوار و مجرد پرداخت شود.

وی با اشاره به نامه‌ای که در خصوص اردوگاه باهنر به رییس‌جمهور نوشته است، بیان کرد: هدف من این بود که رییس‌جمهور به میدان بیاید و اردوگاه باهنر را نجات دهد، عده‌ای می‌خواستند این خبر را منحرف کنند.

ارسال نظر