|
|
کدخبر: ۱۸۳۰۵۶

دعواهای شبکه‌های اجتماعی اگر تا قبل از این شمایل مجازی داشت حالا صورت حقیقی به خود گرفته است و کار را به جایی رسانده که کاربران بیمار فضای مجازی، برای دیده شدن دست به هر کاری می‌زنند.

به گزارش امید نیوز

خشونت های اینستاگرامی به تازگی نه فقط جنبه لفظی که حتی شکل فیزیکی به خود گرفته اند. قبلا اگر حیوان آزاری بهانه ای برای گرفتن لایک، کامنت یا فالوو بود حالا کار انقدر بالا گرفته که  می شود آزار علنی و شکنجه آدم‌ها را هم در آن دید.

 نمونه اش فیلمی است که به تازگی از کتک زدن یک دختر جوان توسط یکی ازپسرهای فضای مجازی  دست به دست می‌شود.ماجرا از اینجا شروع شده که این پسر برای گرفتن انتقام از دختری که در اینستاگرام به او توهین کرده او را با بهانه های مختلف تا شهر خودش  کشانده  و با بردنش به بیابان اقدام به کتک زدن و شکنجه کردن او کرده است.

قسمت تلخ ماجرا اینجاست که این کاربر فضای مجازی با وقاحت تمام ازاین حرکتش فیلم گرفته و آن را در صفحه شخصی خودش منتشر کرده،به صورت علنی و با افتخار از این حرکت برای مخاطبانش در فضای مجازی حرف زده است. اتفاقی که باز هم این سوال را به وجود می آورد که میان همه دغدغه های کوچک و بزرگ مسئولان، بحث نظارت روی شبکه های اجتماعی، پیگیری و برخورد با این خشونت های فاحش چه جایی دارد؟

فیلم کتک زدن و آزار این دختر در فضای مجازی منتشر شده و عوامل آن که  در سیرجان (کرمان) هستند توسط پلیس فتا شناسایی و بازداشت شدند.

 

ارسال نظر