|
|
کدخبر: ۱۸۴۱۸۵

اجرای طرح همیاران سلامت

زالی:برای ایجاد اطمینان خاطر برای مردم تهران رزمایش‌هایی به صورت منطقه‌ای آغاز شد که هدف آن کاهش اضطراب است.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران گفت: در استان تهران ۲۷۵۰ نیروی بسیجی برای واکسیناسیون آموزش دیده‌اند که با گواهی صادر شده از سوی شبکه بهداشت، آمادگی تزریق واکسن کرونا را خواهند داشت.

 دکتر علیرضا زالی در جلسه‌ای با حضور فرمانده کل سپاه، وزیر بهداشت و رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: حضور نیروهای بسیجی نویدبخش یک حرکت جهادی در روزهای آتی است.

وی افزود: تجارب زیادی در طرح شهید سلیمانی حاصل شد که 18 هفته با آرامش آماری را داشتیم و بدون تردید این موفقیت‌ها با استمرار این طرح تکرارپذیر است.

زالی تصریح کرد: در این برهه برای ایجاد اطمینان خاطر برای مردم تهران رزمایش‌هایی به صورت منطقه‌ای آغاز شد که هدف آن رفع اضطراب از سطح تهران است که این رزمایش امروز نیز تکرار خواهد شد.

وی ادامه داد: در استان تهران 2750 نیروی بسیجی برای واکسیناسیون آموزش دیده‌اند که با گواهی صادرشده از سوی شبکه بهداشت این عزیزان آمادگی تزریق واکسن کرونا را خواهند داشت و از فردا این نیروها می‌توانند به واکسیناسیون کمک کنند.

زالی گفت: مقرر شد که کلیه پایگاه‌های جامع سلامت غیرمنتخب که در شیفت‎های بعد از ظهر تعطیل هستند به بسیج سپرده ‎شود که واکسیناسیون را انجام دهند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران خاطرنشان کرد: طرح همیاران سلامت اجرا خواهد شد که در آن نیروهای بسیجی تحت عنوان آمران معروف به سلامت، مردم را برای رعایت پروتکل های بهداشتی و توزیع ماسک همراهی خواهند کرد و آموزش همگانی انجام خواهد شد.

وی ضمن درخواست از وزیر بهداشت برای تأمین هزینه‌ها و منابع مربوط به این نیروی انسانی درخواست کرد که تست‌های پی سی آر رایگان در اختیار طرح شهید سلیمانی قرار بگیرد که بیماریابی تشدید شود.

ارسال نظر

پربیننده ترین