|
|
کدخبر: ۲۱۷۴

یکی از دوستان نزدیک مرشد ترابی، نقال پیشکسوت تئاتر ایران، که این روزها در بستر بیماری است، از مردم خواست برای او دعا کنند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از ایسنا، داود معینی‌کیا درباره‌ی وضعیت فعلی مرشد ولی‌الله ترابی توضیح داد: از روز ۲۶ تیرماه که آب معده‌اش را خالی کرده‌اند، وضعیت‌اش بهتر است و با روحیه‌ای خوب با بیماری‌اش دست‌وپنجه نرم می‌کند اما به هر حال درد دارد. هر چند سعی می‌کند اطرافیان درد را در چهره‌اش نبینند اما ما می‌بینیم که او چگونه این درد را تحمل می‌کند.

او با اظهار تاسف گفت: کبد و کلیه‌های مرشد ترابی از کار افتاده ضمن اینکه در لوزالمعده و پروستاتش دو غده ایجاد شده و همه این مشکلات بعد از یک عمل جراحی کوچک برای ایشان به وجود آمد.

این هنرمند تئاتر آیینی سنتی با بیان اینکه مرشد ترابی همچنان در بیمارستان مدائن بستری است و معلوم نیست چه زمانی از بیمارستان مرخص می‌شود، افزود: به هر حال فعلا هیچ کاری نمی‌توان کرد؛ فقط باید دعا کرد و منتظر معجزه بود.

معینی‌کیا درباره‌ی وضعیت بیمه و هزینه‌های درمان این هنرمند نیز توضیح داد: خوشبختانه بیمه‌ی طلایی ایشان به همت بچه‌های تئاتر آیینی سنتی، خانه تئاتر و مرکز هنرهای نمایشی انجام شد و حالا از همین بیمه‌ی طلایی استفاده می‌کند اما به هر حال هزینه‌های درمان بسیار بالاست و برای خانواده‌ی ایشان تأمین این هزینه بسیار دشوار است که امیدوارم در این زمینه نیز همکاری‌های لازم انجام شود.

مرشد ولی‌الله ترابی یکی از هنرمندان پیشکسوت تئاتر آیینی سنتی است که از روز ۲۲ تیرماه در بیمارستان مدائن بستری شده است. مرشد ولی‌الله ترابی سفیدآبی زاده سال ۱۳۱۵، نقال و نویسنده، است که چند بار مقام اول نقالی را کسب کرده است.

ارسال نظر