|
|
کدخبر: ۳۰۷۹۳

مبلغ اهل بوسنی و هرزگوین با اشاره به اینکه تحت تاثیر حضرت فاطمه زهرا(س) مسلمان شده و حجاب را برگزیدم، گفت: به تبعیت از من خانواده و همسرم نیز مسلمان شدند.

به گزارشامید، آیدا یاشرویج در حاشیه دیدار با حجت الاسلام حسن روحانی امام جمعه بابل در گفت وگو با خبرنگار فارس در بابل اظهار داشت: در یک خانواده مسلمان سنی متولد شدم و دارای ۶ خواهر و سه برادر هستم و فرزند اول خانواده محسوب می شوم.

وی افزود: از ۱۰ سالگی بازیگر تئاتر بودم و بدون هیچ محدودیت دینی کارهای فرهنگی انجام می دادم.

مبلغ بوسنی هرزگوین با اشاره به اینکه به صورت اتفاقی در مراسمی که مربوط به حضرت فاطمه(س) بودحضور یافتم، افزود: در اینجا بود که تحت تاثیر این شخصیت بزرگوار قرار گرفتم و بعد از آن حجاب را در زندگیم انتخاب کردم.

یاشرویج اضافه کرد: بعد از انتخاب حجاب تمام افراد خانواده ام به تبعیت از من حجاب را انتخاب کردنه و مسلمان شدند در حالی که هیچ فشار و اصراری از سوی من برای مجاب کردن آنها انجام نشد.

وی تصریح کرد: بعد از مدتی با یک جوان شیعه مذهب بوسنی آشنا شدم و بعد از ازدواج با او من نیز مذهب شیعه را انتخاب و به عنوان دین برتر جهان پذیرفتم.

مبلغ بوسنی هرزگوین با بیان اینکه به همراه من سه خواهر و یک برادرم نیز شیعه شدند، افزود: یک خواهر و یک برادر شیعه من در حال حاضر در ایران زندگی می کنند.

یاشرویج با اشاره به اینکه اکنون به مدت ۶ سال من و همسرم نیز در قم زندگی می کنیم، اذعان داشت: بعد از ازدواج برای ادامه تحصیل به قم مسافرت کردیم و اکنون در رشته روانشناسی و معارف اسلامی مشغول به تحصیل در حوزه علمیه قم هستم.

این مبلغ با بیان اینکه تاکنون افتخار زیارت حضرت معصومه(س) و زیارت کربلای معلا را داشتم، گفت: معجزات آنها را از نزدیک لمس کردم و بر من اثبات شد که ائمه همان هدایتگران به حق انسان ها در طول تاریخ هستند.

وی تصریح کرد: نعمت زندگی در ایران نعمت بزرگی است چرا که هر کسی به راحتی می تواند حجاب را انتخاب کرده در کنارش آزادی داشته و در کارهای اجتماعی مورد دلخواه وارد شود.

مبلغ بوسنی هرزگوین خطاب به جوانان ایران اذعان داشت: جوانان ایران بدانند مردم اروپا و آمریکا زندگی به زیبایی آنچه در فیلم ها و ماهواره ها عرضه می شود نیست، اینها تنها برای فرهنگ سازی و تهاجم فرهنگی برای کشورهای مسلمان است.

یاشرویج اضافه کرد: والدین فرزندان خود را هنگام استفاده از اینترنت کنترل کنند و از آلودگی و تهاجم دشمنان دور کنند.

وی با بیان اینکه ما حتی زمانی که مسلمان نبودیم حاضر به نگاه کردن فیلم های مبتذل نبودیم، گفت: چرا به راحتی خانواده های مسلمان اجازه دیدن چنین فیلم هایی را به فرزندان خود می دهند و کنترلی ندارند.

این مبلغ خارجی تصریح کرد: مسلمانان الگویی چون ائمه دارند در حالی که اروپا هیچ الگویی ندارد، چرا باید مسلمانان الگوی خود را در اروپا و کشورهای بیگانه جستجو کنند، باید به دنیا نشان دهیم اسلام واقعی چیست.

یاشرویج با بیان اینکه زنان مسلمان ایرانی می توانند به عنوان زنان نمونه جهان نقش ارزنده ای در اشاعه فرهنگ حجاب داشته باشند، بیان داشت: ایران نمونه یک کشور مسلمان و مورد احترام جهان است، پس جوانان باید به ایرانی بودن خود افتخار کنند و از مسلمان بودن خود خجالت نکشند.

مبلغ بوسنی هرزگوین عنوان کرد: دشمن سعی دارد جوانان را طوری منحرف کند که از داشتن حجاب و الگوی ناب خود خجالت کشیده و الگوی مطابق میل آنها که در ماهواره ها و شبکه های سایبری تبلیغ می شود را پیروی کنند.

وی ائمه اطهار را حلال مشکلات دانست و گفت: احادیثو روایات برای حل مشکلات در هر زمینه ای کافی است.

این مبلغ خارجی با بیان اینکه آمریکا سیگار کشیدن را برای افراد زیر ۱۸سال ممنوع کرده است، افزود: اما آنقدر در بحثتهاجم فرهنگی هزینه کرده و مواد مخدر به کشورهای اسلامی فرستاده که همه کودکان و جوانان مسلمان را آلوده کند تا فکر دینی و شیعی آنها گسترش نیابد.

وی تنها راه مقابله با جنگ نرم را بصیرت افزایی در مدارس و دانشگاه ها و فرهنگ سازی در بین والدین برشمرد و افزود: باید هم مسئولان هم خانواده پیام واقعی فیلم های ارائه شده با مدیریت دشمنان را برای فرزندان تفهیم کنند و توضیح دهند که دشمن با این فیلم به دنبال چه مقصود پلیدی هستند.

ارسال نظر