|
|
کدخبر: ۳۵۲۱

چنگال معروفی ایتالیا در نظر دارد تا سال آینده میلادی شاس‌بلند خود را روانه بازار کند. ساخت چنین محصولی از چنان سوپراسپرت‌سازی قدری عجیب به نظر می‌رسد.

پس از آنکه بنتلی اعلام کرد قصد دارد یک SUV(خودروی شاسی‌بلند) لوکس تولید کند و بعد از آن لامبورگینی نیز تمایل خود برای ساخت یک اسپرت در این کلاس را نشان دارد، برندهای دیگر نیز به فکر ورود به این حوزه از طراحی خودرو افتادند.

خودروهای شاسی‌بلند اغلب به دلیل کیفیت بالای سواری و لذت خوب رانندگی از محبوبیت بسیاری برخوردارند. شاید به همین خاطر باشد که برندهایی فعال در زمینه ساخت سوپر اسپرت‌ها خود را به خطر می‌اندازند و مشتری‌اشان را با عرضه یک چنین مدل‌هایی شوکه می‌کنند.
یکی از همین برندها مازراتی ایتالیا است. خودروسازی که اغلب به خاطر ۲ درب‌ها و ۴ درب‌های فوق اسپرت خود شهره است. تصور اینکه یکی از مدل‌های گرن‌توریسمو و کواتروپورت تبدیل به یک ۲ درب یا ۴ درب قدبلند شود، قدری تعجب‌برانگیز است.
ولی مازراتی تصمیم خود را گرفته و می‌گوید محصولی جدیدش که احتمالاً Kubang نام دارد سال آینده میلادی رونمایی می‌شود.
این برند که یکی از زیرمجموعه‌های شرکت فیات محسوب می‌شود ۱.۳ میلیارد دلار برای اجرای پروژه شاسی‌بلند کنار گذاشته است.
آن‌‌طور که از اطلاعات درز کرده متوجه شده‌ایم، نسخه پایه این خودرو دارای یک موتور ۳ لیتری شش سیلندر V۶ دو توربو با ۴۱۰ اسب‌بخار نیرو است. مدل نهایی آن نیز با یک موتور ۳.۸ لیتری هشت سیلندر Vشکل ۵۳۰ اسب‌بخار نیرو فراهم می‌کند.

ارسال نظر