|
|
کدخبر: ۱۴۸۷۰۲

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی به کشور، گفت: بر همین اساس بارندگی ها در مناطق واقع در جنوب کشور از فردا آغاز می شود.

خبرگزاری فارس: امین حسین نقشینه در گفت وگو با فارس با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور اظهار داشت: فردا یک سامانه بارشی از سمت جنوب وارد کشور می شود که به سبب آن بارندگی ها در مناطق واقع در جنوب کشور آغاز می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه افزود: این سامانه بارشی از اواخر وقت چهارشنبه هفته جاری تا روز پنج شنبه در جنوب کرمان، هرمزگان، تنگه هرمز و جزایر آن و جنوب سیستان و بلوچستان فعال می شود که به سبب آن، این استان ها شاهد رگبار و رعد و برق خواهند بود.

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی، شدت بارندگی ها در مناطق مزبور به میزانی است که آبگرفتگی معابر عمومی دور از انتظار نخواهد بود.

مواج شدن خلیج فارس و دریای عمان

وی با اشاره به مواج بودن خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طی روزهای آینده، ابراز داشت: به سبب وزش باد حاصل از این سامانه بارشی طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد شد.

روند افزایش دمای هوا در کشور

نقشینه با اشاره به روند افزایش دمای هوا در کشور، بیان داشت: دمای هوا طی روزهای آینده در کلانشهر تهران افزایش می یابد به طوری که بیشینه دمای هوای پایتخت طی امروز و دو روز آینده به ترتیب برابر ۱۴،۱۶ و ۱۸ درجه سانتی گراد خواهد بود.

آغاز بارندگی ها در شمال غرب کشور در اوایل هفته آینده


وی همچنین از ورود سامانه بارشی جدید به کشور در جمعه پیش رو خبر داد و بیان داشت: بر همین اساس در اوایل هفته آینده بارندگی ها در مناطق واقع در شمال غرب و غرب کشور آغاز می شود.

ارسال نظر