|
|
کدخبر: ۱۵۹۶۷۷

پزشکان انگلیسی معتقدند خطر به دنیا آمدن نوزاد مرده از مادرانی که پیش از بارداری یا در ابتدای این دوران، چاق هستند، بیشتر است.

خبرگزاری ایسنا:پزشکان انگلیسی معتقدند خطر به دنیا آمدن نوزاد مرده از مادرانی که پیش از بارداری یا در ابتدای این دوران، چاق هستند، بیشتر است.

این پزشکان با بیان اینکه بالا بودن شاخص توده بدنی پیش از بارداری یا اوایل این دوران در تولد نوزاد مرده موثر است، اظهار کردند: این خطر برای زنانی که به چاقی شدید مبتلا هستند تشدید می شود.

طبق بررسی ها حدود ۲.۷ میلیون مورد تولد نوزاد مرده در سال ۲۰۰۸ میلادی گزارش شده و حدود ۳.۶ میلیون نوزاد هر سال در ۲۸ روز نخست زندگی فوت می کنند.

شاخص توده بدنی یا BMI اندازه چربی بدن بر اساس وزن و قد است. شاخص توده بدنی بین ۱۹ تا ۲۴ سالم در نظر گرفته شده در حالی که شاخص توده بدنی ۲۵ تا ۲۹ نشان دهنده اضافه وزن است.

با این حال هنوز عدد شاخص توده بدنی برای پیشگیری از تولد نوزاد مرده تعیین نشده است. این پزشکان دریافتند حتی افزایش ناچیز شاخص توده بدنی در زنان با افزایش خطر تولد نوزاد مرده مرتبط است.

به این ترتیب بیشترین خطر در گروه زنان با چاقی شدید مشاهده می شود. زنان با شاخص توده بدنی ۴۰ در مقایسه با زنان با شاخص توده بدنی ۲۰، دو تا سه برابر بیشتر در معرض به دنیا آوردن نوزاد مرده هستند.

ارسال نظر

پربیننده ترین