|
|
کدخبر: ۱۶۹۲۵۹

تحقیقات نشان می دهد پیاده روی نسبت به نشستن خلاقیت را ۶۰ درصد افزایش می دهد.

خبرگزاری ایسنا: تحقیقات جدید نشان داده است که پیاده روی تفکر خلاقانه را افزایش می دهد. مطالعاتی که در دانشگاه استنفورد انجام شد میزان خلاقیت افراد را بعد از پیاده روی و بعد از نشستن مداوم بررسی کرد. نتایج مطالعات نشان داد که پیاده روی ۶۰ درصد به میزان خلاقیت افراد می افزاید. افراد زیادی معتقدندکه به هنگام پیاده روی ایده های بهتری به ذهنشان می رسد.

استیو جابز، پایه گذار شرکت اپل جلسات و ملاقات های خود را در حال راه رفتن برگزار می کرد. مارک روکربرگی پایه گذار فیس بوک نیز این کار را انجام می دهد. نتایج تقیقات در این زمینه در مجله فیزیولوژی کاربردی منتشر شد.

یافته ها نشان داد که پیاده روی هم در خانه و هم در فضای بیرون خلاقیت را تا دو برابر افزایش می دهد. دکتر ایزو، یکی از محققان در این باره گفت که راه رفتن بر روی تردمیل و در فضای بسته خانه نیز می تواند خلاقیت را شکوفا کند. در این بررسی ها ۱۷۶ دانشجو مورد بررسی قرار گرفتند.

تعدادی از این افراد پیاده روی کردند و تعدادی نشسته بودند بعد از مدتی از آنها تست خلاقیت گرفته شد و مشخص شد افرادی که پیاده روی کرده بودند ۶۰ درصد خلاقیت بیشتری داشتند.

در این تست به افراد ۳ موضوع داده شد و آنها ۴ دقیقه دقت داشتند که این موضوع ها را تا آنجا که می توانند بسط دهند.

پروفسور شوارتز درباره ی این یافته ها می گوید: با کمک این تحقیقات می توان فهمید که چگونه فعالیت بدن بر ذهن تاثیر می " ذارد. حتما بررسی های بیشتری لازم است تا بفهمین که آیا تنها پیاده روی بر خلاقیت تاثیر م گذارد و یا ورزش های دیگر نیز می توانند بر خلاقیت ذهنی موثر باشند. ضمنا در بررسی ها مشخص شد که تاثیر پیاده روی بر نوعی خلاقیت خاص ذهنی است و بر همه نوع خلاقیت موثر نیست.

ارسال نظر