|
|
کدخبر: ۱۸۱۵۰۱

سرپرست استانداری کرمان با بیان این‌که در حال حاضر بین 25 تا 50 درصد واحدهای تولیدی ما غیرفعال یا نیمه فعال است، اظهار کرد: در سال گذشته منابعی برای رونق تولید یا راه‌اندازی واحدهای تولیدی اختصاص یافت و 618 میلیارد تومان در تبصره 18 داشتیم که متاسفانه بانک ها تاکنون فقط 5 درصد این منابع را پرداخت کرده‌اند.

به گزارش امیدنیوز ، "محمدجواد فدایی" امروز 7 تیرماه در شورای مشترک قضایی و اداری استان کرمان به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار کرد: یکی از بزرگ‌ترین صفات شهید بهشتی صبر و متانت ایشان بود که حدود دو سال انواع تهمت‌ها را در کمال متانت تحمل کردند و ما اگر در کارهای اداری با متانت و صبر برخورد کنیم خیلی از مشکلات حل می‌شود.

وی در ادامه افزود: تامین امنیت و عدالت دو مقوله اصلی است که از حکومت‌ها خواسته می‌شود و بخشی از امنیت در سایه عدالت تامین می‌شود و مثلا کسی که مورد ظلم واقع می‌شود این احساس را دارد که جایی تظلم خواهی بکند و آرامشی که در بین افراد واقع می‌شود بخشی از امنیت است.

فدایی تصریح کرد: دستگاه اجرایی در کنار قوه قضاییه امور مردم را دنبال می‌کند و طبیعتا قوه مجریه بدون همکاری قوه قضاییه موفق نمی‌شود و این دو سویه است و باید تعامل داشت و این تعامل در استان کرمان وجود دارد و امیدواریم روز به روز بیشتر شود.

وی با اشاره به این‌که بعد از انقلاب کارهای بزرگی انجام شده اما هنوز به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم، بیان کرد: دولت بر اشتغال، رفع فقر، تنظیم بازار و رونق تولید تاکید دارد و برای عملیاتی کردن این موارد به بهبود فضای کسب و کار نیازمند هستیم.

سرپرست استانداری کرمان با تاکید بر لزوم جذب سرمایه‌گذاری برای رسیدن به اهداف، گفت: رتبه ایران در فضای کسب و کار دنیا 120 است و رتبه استان کرمان نیز در کشور دورقمی است که خود نشان می‌دهد هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی با اشاره به تعیین 11 شاخص برای فضای کسب و کار افزود: 5 مورد به طور مشخص به قوه قضاییه مربوط می‌شود که یک مورد ورشکستگی است که قوه قضاییه باید آن را مدیریت و حل کند.

فدایی با بیان این‌که در حال حاضر بین 25 تا 50 درصد واحدهای تولیدی ما غیرفعال یا نیمه فعال است، اظهار کرد: در سال گذشته منابعی برای رونق تولید یا راه‌اندازی واحدهای تولیدی اختصاص یافت و 618 میلیارد تومان در تبصره 18 داشتیم که متاسفانه بانک‌ها تاکنون فقط 5 درصد این منابع را پرداخت کرده‌اند.

وی بیان کرد: باید قاطعیت داشت و جدی بود و در مقابل مردم پاسخگو بود. کسی که همکاری نمی‌کند و پاسخگوی مردم نیست، چگونه جواب خداوند را می‌خواهد بدهد؟

ارسال نظر