|
|
کدخبر: ۱۸۱۵۰۶

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نقش اساسی پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در خودکفایی تولید بنزین، از مردم برای سرمایه گذاری در پروژه های بزرگ دعوت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی به علی ربیعی در خصوص فاز دوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس که همزمان با حضور رئیس جمهور فعالیت خود را رسما آغاز کرد، گفت: این پروژه یکی از بزرگترین پالایشگاه های میعانات گازی جهان است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس نقش اساسی در خودکفایی تولید بنزین و تبدیل شدن ایران به یک صادرکننده ایفا خواهد کرد، ادامه داد: ارزش کل سرمایه گذاری در این پروژه بیش از چهار هزار میلیون یورو است.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به وضعیت صندوق‌های بازنشستگی گفت: از آنجایی که برخی شرکت ها و صندوق ها در دولت های گذشته به ما تحمیل شدند بنابراین امروز ما وارث این صندوق های ورشکسته هستیم و باید تیمارداری کنیم. ضمن اینکه باید مراقب تثبیت شغل، بهبود وضعیت و جلوگیری از ضرر و زیان ذینفعان این صندوق ها باشیم.
وی ادامه داد: نباید واگذاری های غلط گذشته و تصویر نادرست از صندوق های بازنشستگی زمینه ساز قضاوت های مبهم و نادرست باشد.
ربیعی گفت: در حال حاضر در قالب چند برنامه قصد داریم وضعیت بنگاه ها را از حالت فعلی نجات دهیم. بحث تهاتر سهام، فروش در بازار سهام، ادغام برخی شرکت‌ها، واگذاری به روش پیمان مدیریت، فروش دارایی‌ها یا انحلال، جذب سرمایه گذاری خارجی و تشکیل صندوق های قابل معامله در بورس را در دستور کار داریم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با تاکید بر لزوم مشارکت مردم در پروژه های ثروت زا افزود: من مردم و سرمایه گذاران را به مشارکت و سرمایه گذاری در پروژه های سودمند و بزرگ کشور دعوت می کنم.

.

ارسال نظر