|
|
کدخبر: ۱۸۱۵۲۷

رئیس سازمان‌ صنعت،‌ معدن و تجارت استان زنجان گفت: تامین ارز مشکل مشترک واحدهای تولیدی استان برای تامین مواد اولیه است.

به گزارش امیدنیوز ، ناصر فغفوری در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، اظهار کرد: در همایش روز صنعت و معدن که در تهران برگزار شد، عنوان شد که در شرایط فعلی، تعطیلی واحدهای تولیدی از جانب مدیران به هر دلیلی قابل قبول نیست و راهکارهایی برای وصول مطالبات پیش‌بینی شده است.

این مسئول ادامه داد: مشکلات باید بر اساس راهکارهایی که در استان برای وصول مطالبات و حل مسائل ارائه می‌شود، حل و پیگیری شود.

وی با اشاره به جمع‌بندی مشکلات واحدهای تولیدی، افزود: به دنبال آن هستیم که واحدها مشکلات خود را احصا و جمع‌بندی و به این سازمان ارائه کنند و در نهایت نیز سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مشکلات را جمع‌بندی و دسته‌بندی کرده و در جلسه رصد مسائل اقتصادی استان مطرح کند.

فغفوری خاطرنشان کرد: مصوبه کارگروه تسهیل در حکم مصوبه هیئت وزیران است و برای همه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و بانکهای دولتی و خصوصی و حتی موسسات مالی و اعتباری لازم‌الاجرا است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که مرکز تصفیه‌پساب برای واحدهای روغن‌کشی در شهرستان طارم ایجاد شود تا واحدهای کوچک پساب‌های خود را به آن وارد کنند.

در ادامه این جلسه، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر 8 کارخانه روغن‌کشی در طارم وجود دارد که بیشتر آن‌ها با مشکل تامین مواد اولیه مواجه هستند، چرا که عمده تولیدات زیتون در استان به کنسرو تبدیل می‌شود و در صورت ایجاد واحد جدید در حوزه روغن‌کشی، این واحد با مشکل تامین مواد اولیه مواجه خواهد شد.

حسین جعفری ادامه داد: تولید روغن زیتون در واحدهای روغن‌کشی در طارم به روش پرسینگ بوده و در دمای 50 درجه روغن استخراج می‌شود و فنول به آن اضافه نمی‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: با یکی از سرمایه‌گذاران برای استخراج روغن برای مصارف صنعتی از تفاله واحدهای روغن‌کشی توافق شده که در استحصال این نوع روغن از حلال‌های شیمیایی استفاده می‌شود.
انتهای پیام

ارسال نظر