|
|
کدخبر: ۱۸۱۷۰۸

یک گزارش رسمی منتشر شده نشان می دهد که متوسط قیمت مسکن در تهران به 6 میلیون و 987 هزار تومان برای هر متر مربع رسیده است.

به گزارش امیدنیوز ،

دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی به تازگی متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران طی تیرماه سال جاری و نیز تعداد معاملات مسکن در ماه گذشته را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، در تیرماه سال جاری 13 هزار و 796 فقره معامله مسکن به امضا رسیده که نسبت به ماه گذشته (خرداد ماه) 1413 فقره از تعداد معاملات کاسته شده است.

همچنین متوسط قیمت مسکن در تیرماه امسال برای هر مترمربع 6 میلیون و 987 هزار تومان برآورد شده است. این در حالی است که متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در خرداد ماه امسال 6 میلیون و 490 هزار تومان بود که به معنی افزایش 500 هزار تومانی متوسط قیمت هر مترمربع مسکن نسبت به خرداد ماه بوده است؛ ضمن اینکه همین میزان افزایش را (۵۰۰ هزار تومان برای هر مترمربع) نیز در خرداد ماه نسبت به اردیبهشت ماه شاهد بوده‌ایم.

گزارش معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی می‌افزاید: گرانترین منطقه تهران در تیرماه، منطقه یک با متری 15 میلیون و 43 هزار تومان و ارزانترین منطقه نیز منطقه 18 با متری 3 میلیون و 30 هزار تومان بوده است.

منطقه سه با میانگین متری 12 میلیون و 667 هزار تومان در رتبه دوم مناطق گرانقیمت پایتخت در تیرماه قرار داشت و پس از آن منطقه 6 با متوسط متری 9 میلیون و 630 هزار تومان، سومین منطقه لوکس پایتخت شناخته می‌شد.

همچنین در بخش محله‌های ارزان تهران می‌توان به منطقه 20 با میانگین متری سه میلیون و 156 هزار تومان و منطقه 17 با متوسط هر مترمربع سه میلیون و 284 هزار تومان اشاره کرد، ضمن اینکه 11 منطقه در تهران با میانگین کمتر از 5 میلیون تومان در هر متر واحدهای مسکونی معامله شده‌اند.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، از نظر تعداد معاملات نیز مانند ماه‌های گذشته منطقه 5 با 1670 فقره معامله پرطرفدارترین منطقه پایتخت در زمینه خرید مسکن بود، این در حالی است که همین منطقه در اردیبهشت ماه با داشتن 2296 فقره معامله رکوددار تعداد معاملات مسکن در پنج سال اخیر به شمار می‌رود.

پس از منطقه پنج نیز منطقه چهار و دو به ترتیب با 1126 و 993 فقره معامله مسکن، از دیگر محلات پرتقاضای خرید مسکن به شمار می‌رود.

در تیرماه امسال منطقه 19 با داشتن تنها 83 فقره معامله، کم‌تقاضاترین منطقه تهران به شمار می‌رود که این روند در دو ماه گذشته نیز تکرار شده بود.

ارسال نظر