|
|
کدخبر: ۱۸۱۷۹۶

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی و شرکتهای تابعه آن در مراودات بین المللی از انعطاف بخش خصوصی و اعتبار بخش دولتی به صورت همزمان برخوردار است.

به گزارش امیدنیوز ، دکتر سید تقی نوربخش در نشست سفرا و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های تابعه به معرفی خدمات سازمان تامین اجتماعی پرداخت و افزود: این سازمان با پذیرش کنوانسیون اتحادیه بین المللی کار و عضویت در اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی( ایسا) از 40 سال پیش ریسک‌هایی مانند سالمندی و بیماری را تحت پوشش قرار می دهد.


وی با بیان اینکه مبنای سازمان تامین اجتماعی از سال 1310 است و در سال 54 به صورت سازمان فعلی رسیده است، اظهار کرد: این سازمان 42 میلیون از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد که از این تعداد 14 میلیون بیمه شده اصلی و 6 میلیون مستمری بگیر اصلی و تبعی هستند.


نوربخش با اشاره به اینکه از بهترین کشورها در گسترش پوشش بیمه‌ای هستیم، گفت: سازمان تامین اجتماعی در 3 حوزه بیمه، درمان و اقتصادی فعالیت می کند و یکصد هزار میلیارد تومان بودجه این سازمان در سالجاری است که بدون اتکا به بودجه عمومی کشور تامین می شود.


نوربخش گفت: یک هزار واحد اجرایی بیمهای و درمانی متعلق به این سازمان در کشور فعالیت می کنند و همچنین300 کارگزاری نیز به بیمه شدگان خدمات ارائه می کنند. یک میلیون و ٢٠٠ هزار کارفرما در کشور مشمول تامین اجتماعی هستند.


وی تامین اجتماعی را سازمان درآمد هزینه‌ای عنوان کرد که تمام ابعاد زندگی این افراد را تحت پوشش قرار می دهد و از قبل تولد تا پس از فوت بیمه شدگان تحت پوشش این سازمان هستند، گفت: سازمان تامین اجتماعی در سنگر اول اقتصاد مقاومتی قرار دارد.


نوربخش افزود: هزینه سازمان تامین اجتماعی ماهیانه 6700 میلیارد تومان است که در بخش ارائه خدمات به بیمه شدگان و مستمری بگیران صرف می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی این سازمان را دارای پتانسیل بالایی در توریسم درمانی عنوان کرد و گفت: 36 بیمارستان ملکی این سازمان در مناطق مرزی وجود دارند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی با اشاره به حضور سازمان تامین اجتماعی در مجامع بین المللی گفت: عضو هیات مدیره ایسا و در آخرین مجمع آن نایب رییس هیات مدیره هستیم.


نوربخش در ادامه به ظرفیتهای اقتصادی سازمان تامین اجتماعی پرداخت و افزود: بخش عمده پرتفوی سازمان در شرکت شستا است. هلدینگ گردشگری با مجموعه قطار رجاء، هتلها و بیمارستانهای سازمان شکل گرفته است.


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در نفت، گاز و دارو نیز زمینه توسعه فعالیتها وجود دارد، گفت: امکان ارائه کمکها و انتقال تجربیات بیمهای به سایر کشورها را داریم.


وی بیمه ایرانیان خارج از کشور و اتباع خارجی داخل کشور را یکی از اقدامات مهم سازمان تامین اجتماعی در سالهای اخیر برشمرد و گفت: بیمه ایرانیان خارج از کشور موضوع بسیار مهمی است و همکاری سفارتخانهها و نمایندگیهای کشورمان در این موضوع راهگشا است.

ارسال نظر