|
|
کدخبر: ۱۸۱۸۴۳

رییس اداره اجرایی زکات آذربایجان غربی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 140 میلیارد ریال زکات در استان جمع آوری شده که نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از 80 درصد افزایش یافته است.

حجت الاسلام جابر شوقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اشنویه افزود: برنامه پیش بینی شده برای امسال جمع آوری بیش از 270 میلیارد ریال است.
وی افزود: سال گذشته در استان 223 میلیارد ریال زکات جمع آوری شد که بیش از 84 درصد برای فقرا هزینه شده و بقیه برای 86 طرح عام المنفعه که بیشتر ساخت مساجد بوده هزینه شد.
وی گفت: یکهزار و 700 روستا در سطح استان که دارای دهیاری هستند، دارای شورای زکات بوده و یکهزار و 980 روستای باقیمانده در آذربایجان غربی امسال زیر پوشش می روند.
رییس اداره اجرایی زکات آذربایجان غربی افزود: شورای زکات روستایی وظیفه جمع آوری زکات و هزینه برای خود روستا را عهده دار است.
وی افزود: طرح روستای بدون فقیر از محل زکات نیز از دیگر برنامه های مورد نظر است که از هر بخش 3 روستای برخوردار انتخاب خواهند شد که در استان در مجموع از120 روستا این طرح آغار می شود و در یک برنامه 5 ساله اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: طرح روستای بدون فقیر از محل زکات در 6 روستای اشنویه در یک برنامه 5 ساله اغاز می شود.
وی همچنین افزود: امسال 30 هزار زکات دهنده دفترچه محاسبه زکات دریافت خواهند کرد.
وی افزود: امسال بیش از 90 درصد زکات جمع اوری شده برای فقرا هزینه می شود و از میزان طرح های عمرانی عام المنفعه کاسته می شود.
به گزارش ایرنا سهم اشنویه از جمع اوری زکات از ابتدای سال تا کنون هفت میلیارد و 686 میلیون ریال است.
اشنویه در جنوب آذربایجان غربی واقع است و بیش از 74 هزار نفر جمعیت دارد.

ارسال نظر