|
|
کدخبر: ۱۸۲۷۱۳

نماینده مردم زنجان در مجلس، از نامه تعدادی از نمایندگان به رییس مجلس درباره لزوم تعیین تکلیف پرونده قصور بانک مرکزی در موضوع موسسات مالی و اعتباری توسط قوه قضاییه خبر داد.

به گزارش امید نیوز ، علی وقف چی ، از نامه تعدادی از نمایندگان به رییس مجلس درباره لزوم تعیین تکلیف پرونده قصور بانک مرکزی در موضوع موسسات مالی و اعتباری توسط قوه قضاییه خبر داد و گفت: یکی از اساسی ترین و مهم ترین وظایف مجلس بحث نظارت است، که باید به آن توجه جدی شود، چراکه یکی از مشکلات در کشور عدم نظارت قاطع بر عملکرد دستگاه های مختلف است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، افزود: سال گذشته یکی از عوامل کوتاهی در بحث نابسامانی موسسات مالی و اعتباری و بانک ها، بانک مرکزی معرفی شد که پرونده قصور بانک مرکزی با امضای نمایندگان به کمیسیون اقتصادی ارجاع و مورد تایید کمیسیون اقتصادی اقتصادی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پس از تایید قصور بانک مرکزی توسط کمیسیون اقتصادی گزارش برای بررسی به صحن علنی مجلس ارجاع شد، ادامه داد: پرونده قصور بانک مرکزی براساس ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس که در آیین نامه جدید به 234 تغییر یافته به قوه قضاییه ارسال شد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: قوه قضاییه باید خارج از نوبت و بدون تشریفات دادرسی پرونده قصور بانک مرکزی در موضوع موسسات مالی و اعتباری را بررسی می کرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پس از گذشت یک سال و نیم از ارجاع این پرونده به قوه قضاییه فعلا نتیجه ای در این خصوص به مجلس ارائه نشده است، تصریح کرد: تعدادی از نمایندگان در نامه ای به رییس مجلس خواستار پیگیری نتایج پرونده از قوه قضاییه شدند.

خبرگزاری خانه ملت؛ پاییز سال گذشته بود که پرونده قصور بانک مرکزی در ایجاد مشکلات موسسات مالی و اعتباری براساس ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به قوه قضاییه ارسال شد.

 

 

ارسال نظر