|
|
کدخبر: ۱۸۲۹۵۷

وزیر صنعت ،‌ معدن و تجارت گفت : دولت از ابتدای سال تاکنون 14 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی اختصاص داده و برای سال بعد هم این تخصیص ادامه خواهد داشت.

به گزارش امید نیوز ،  رضا رحمانی در نشست هم فکری و هم اندیشی با اعضای هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات بخش خودرو افزود: ساختار خودرو سازی کشور تا دو سال آینده اصلاح می‌شود و تولید نیز در حال اصلاح است و مقرر شد که خودروسازان اموال غیر تولیدی شان را به فروش برسانند و بخشی از نقدینگی تامین شود.

در ادامه نشست ، نمایندگان ملت در کمیسیون صنایع و معادن مجلس به بیان نقطه نظرات خود پرداختند . اتمام طرحهای نیمه تمام ، اجرای نقشه راه معدن ، لزوم تفویض اختیار به معاونین وزیر، و لزوم همراهی قوه قضاییه با وزارت صنعت ، معدن و تجارت از موارد طرح شده بود .

همچنین نمایندگان بر لزوم تقویت سامانه های اطلاعاتی و بروز کردن اطلاعات تاکید کردند و خواستار ایجاد کارگروهی برای رصد فعالیت واحدهای نیمه فعال و غیر فعال و ساماندهی آنها با برنامه و زمان بندی شدند .

رییس کمیسیون صنایع مجلس نیز گفت : باید در تولید به عرضه و تقاضا هر دو توجه کنیم ،‌تولید را بالا ببریم و در شرایط جنگ اقتصادی باید تصمیمات ویژه گرفت و تصمیم گیری‌ها باید سریع باشد.

همچنین فریدون احمدی دیگر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بخش خصوصی ابزار مدیریت بحران است و این بخش به راحت می تواند تحریم‌ها رو دور بزند و برای اصلاح ساختار تولید خودروی کشور نیز می‌توان روی این بخش حساب کرد .

وی همچنین خواستارحل مشکلات مربوط به ترخیص کالاها در گمرکات شد .

 

ارسال نظر