|
|
کدخبر: ۱۸۰۶۹۵

دولت ترکیه در حالی روند اخراج اجباری پناهجویان افغان را با اخراج 324 پناهجو ادامه داده است که مقامات افغان می‌گویند این اقدام بدون هماهنگی با دولت کابل صورت می‌گیرد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «آناتولی»، دولت ترکیه در ادامه روند اخراج گروهی پناهجویان افغان 324 پناهجوی دیگر از این کشور را نیز با هواپیما به افغانستان بازگرداند.

این پناهجویان اخراجی پس از شناسایی در استان «ازمیر» توسط پلیس ترکیه بازداشت شدند و پس از گذراندن مراحل اداری و انتقال به فرودگاه، به افغانستان اخراج شدند.

اخراج گروهی پناهجویان افغان از ترکیه در حالی صورت می‌گیرد که چندی پیش نخست وزیر ترکیه در کابل مدعی شده بود که اخراج پناهجویان بصورت داوطلبانه است؛ ادعایی که پناهجویان اخراجی آن را رد می‌کنند.

از سوی دیگر نیز «محمدرضا باهر» معاون سخنگوی وزارت امور مهاجرین افغانستان می‌گوید که دولت ترکیه هیچ توافقنامه‌ای را درباره خروج اجباری پناهجویان افغان از این کشور با دولت افغانستان امضا نکرده و حتی به وزارت امور مهاجرین نیز آگاهی قبلی نداده است .

اخیرا نیز معاون این وزارتخانه برای گفت‌وگو با مقامات ترکی درباره اخراج گروهی پناهجویان افغان به ترکیه سفر کرده بود اما بنظر می‌رسد این دیدار موفق به متوقف کردن روند اخراج اجباری پناهجویان افغان نشده است.

از سوی نیز اخیرا اداره مهاجرت ترکیه اعلام کرد که 6 هزار و 846 پناهجوی افغان را به این کشورشان اخراج کرده است.

ارسال نظر