|
|
کدخبر: ۱۸۱۰۴۵

روزنامه یدیعوت آحارنوت نوشت، رژیم صهیونیستی از اواسط ماه گذشته میلادی با نوع جدیدی از نبرد فلسطینی‌ها روبه‌رو شده است که در جریان آن، فلسطینی‌ها تعدادی بادبادک کاغذی آتش گرفته را به داخل اراضی اشغالی می‌فرستند که باعث وقوع آتش‌سوزی‌های بسیاری می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه عبری‌زبان یدیعوت آحارنوت، هجمه هوایی فلسطینی‌ها به مناطق صهیونیست‌نشین در مرز غزه با قدرت بیشتری ادامه یافته و حدود 300 بادبادک آتش گرفته شده در اراضی اشغالی فرود آمده است که منجر به وقوع 100 مورد آتش‌سوزی و تخریب بیش از 3 هزار هکتار مزرعه گندم شده است. این اقدام میلیون‌ها شِکِل به مزارع این منطقه خسارت وارد کرده است.

این روزنامه همچنین نوشت، فلسطینی‌ها در راستای مبارزات خود در مرزهای نوار غزه کوکتل‌مولوتف و مواد آتش‌زای دیگری را بر روی این بادبادک‌ها قرار می‌دهند و این بادبادک‌ها را روی اراضی اسرائیل فرود می‌آورند.

یدیعوت آحارنوت گزارش داد، ارتش رژیم صهیونیستی با حمله به مواضع حماس در عمق نوار غزه، سطح واکنش‌ و پاسخ خود نسبت به پرواز این بادبادک‌ها و همچنین عملیات اخیر نفوذ به اراضی اشغالی را بالا برده است و اسرائیل با این حملات خود در تلاش است تا بهای سنگینی را بر دوش حماس بگذارد.

ارتش اسرائیل تلاش دارد پدیده بادبادک‌های حامل مواد آتش‌زا را کنترل کند و به این منظور از هواپیماهای کوچکی استفاده کرده است که در آنها قیچی‌هایی برای پاره پاره کردن این بادبادک‌ها قرار داده شده است. این ابتکار عمل اسرائیل اما تاکنون ثمربخش بودن خود را ثابت نکرده است.

ارسال نظر