|
|
کدخبر: ۱۸۲۰۶۹

یگان توپخانه ای ارتش و کمیته های مردمی یمن اعلام کرد که در ماه آگوست (مرداد ماه) علاوه بر کشته شدن267 تن از متجاوزان سعودی و مزدوران آنها، 407 تن دیگر زخمی و 45 خودروی دشمن نیز منهدم و یک انبار اسلحه و مهمات به آتش کشیده شد.

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری یمن (سبا)، یگان توپخانه ای ارتش این کشور در بیانیه ای افزود: در عملیات مختلف ضربات قاطعی به متجاوزان سعودی و مزدوران آنها در جبهه های 'ساحل غربی ، نهم ، البیضاء ، الجوف' و نقاط مرزی یمن وارد شد.
این بیانیه حاکی است: در ماه گذشته 267 تن از نظامیان عربستانی و مزدوران آنها کشته و 407 تن دیگر زخمی شدند. این در حالی است که 41 خودروی دشمن از جمله 8 زره پوش و دو تانک منهدم و چندین انبار اسلحه و مهمات آنها توسط نیروهای یمنی به آتش کشیده شد.

** اعتراض های مردمی در خیابان های عدن
شهر 'عدن' در جنوب یمن امروز (یکشنبه) به صحنه اعتراض های مردمی، بسته شدن خیابان ها، پرتاب سنگ و آتش زدن لاستیک خودروها در اعتراض به سقوط ارزش 'ریال یمن' و اوضاع اقتصادی تبدیل شد.
به گزارش رسانه های خبری، معترضان یمنی با بستن خیابان های اصلی شهرعدن، خشم خود را نسبت به گرانی مواد غذایی و مایحتاج اعلام کردند.
عربستان از روز ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن، آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن 'عبدربه منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
تجاوز عربستان به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 14 هزار یمنی بی گناه و ویرانی این کشور شده است.

ارسال نظر