|
|
کدخبر: ۱۸۲۲۲۴

رئیس‌جمهوری آمریکا تهدید کرده است که اگر چین به تلافی‌ بسته اخیر واشنگتن برای هدف گرفتن 200 میلیارد دلار از صادرات چین دست به اقداماتی بزند، به اعمال تهدیدهای بیشتر بر کالاهای این کشور دست می‌زند.

به گزارش راشا تودی، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا دومین اقتصاد بزرگ جهان را به تفکر دوباره پیش از درگیر شدن در جنگ تجاری با کشورش فراخواند و مدعی شد، آمریکا "گلوله‌های بیشتری" دارد.

ترامپ در گردهمایی انتخاباتی ایالت میسوری برای جاش هاولی، نامزد جمهوری‌خواهان برای سنا گفت: قصد داریم تا تعرفه 25 درصدی روی 200 میلیارد دلار از کالاهای ساخت چین اعمال کنیم و اگر آنها تلافی کنند، ما با تدابیر بیشتری بازمی‌گردیم. چیزهای خیلی بیشتری داریم که با آنها بازگردیم.

ترامپ چین را تهدید کرد: گلوله‌های بیشتری داریم

او افزود: ما اقدامات تجاری غیرمنصفانه چین را سرکوب می‌کنیم. ما چین را بازسازی کرده‌ایم. ما چنین ثروتی به آنها داده‌ایم و قصد داریم آن را تغییر دهیم. بنابراین ما 25 درصد روی 50 میلیارد دلار کالای وارداتی از چین تعرفه اعمال کردیم. بعد آنها گفتند که "ما هم همین کار را می‌کنیم." من هم گفتم "خیلی خب، ما گلوله‌های بسیار بیشتری داریم."

دولت چین اعلام کرده است از 24 سپتامبر تعرفه‌های جدیدی علیه کالاهای آمریکایی به ارزش 60 میلیارد دلار اعمال می‌کند. جنگ تعرفه‌ای آمریکا و چین از دوشنبه اجرایی می‌شود. ترامپ پیشتر تاکید کرده بود 10 درصد تعرفه ابتدایی از اول ژانویه 2019 به 25 درصد افزایش خواهد یافت. این دو اقتصاد بزرگ جهان فعلا روی 50 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی یکدیگر تعرفه اعمال کرده‌اند.

ارسال نظر