|
|
کدخبر: ۱۸۱۱۵۸

جانشین فرمانده پلیس راه خراسان جنوبی گفت: تصادفات جاده ای این استان در 48 ساعت گذشته 2 کشته و چهار مصدوم داشته است.

سرهنگ حسین نیک مرد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مهمترین حادثه جاده ای استان عصر روز گذشته در کیلومتر 36 محور بیرجند - نهبندان بر اثر برخورد یک دستگاه اتوبوس با وانت تویوتا بود که در این حادثه راننده و سرنشین تویوتا جان باختند و یک نفر سرنشین اتوبوس نیز مجروح شد.
وی علت این تصادف را انحراف به چپ اتوبوس ذکر کرد و گفت: همچنین در 48 ساعت گذشته بر اثر واژگونی پراید در محور قاین چهار نفر مصدوم شدند که علت این حادثه نیز بی احتیاطی راننده پراید در توجه به جلو بود.

**تمهیدات ویژه پلیس برای روزهای تعطیل و سفر
وی با اشاره به شروع سفرهای تعطیلات عید فطر توصیه کرد: رانندگان قوانین و مقررات را رعایت کنند تا شاهد چنین حوادث ناگوار نباشیم.
جانشین فرمانده پلیس راه خراسان جنوبی همچنین به تمهیدات ویژه این روزها در جاده های استان اشاره کرد و گفت: محورهای اصلی استان زیر پوشش ترافیکی خواهد بود و از تمامی امکانات نیز برای سفر ایمن استفاده می شود.
وی از حضور خودروهای کنترل نامحسوس در اوج سفرهای عید فطر خبر داد و افزود: ضمن استفاده از ظرفیت بازرسان غیرمحسوس با وسایط نقلیه عمومی، دوربین های ثابت و سیار نیز بهره برداری می شود.
نیک مرد با تاکید بر اینکه در صورت مشاهده تخلف از سوی رانندگان خودروی آنها توقیف می شود گفت: توصیه می شود تمامی سرنشینان در جاده از کمربند ایمنی استفاده کنند.
وی پرتردد ترین جاده های استان خراسان جنوبی در زمان سفر را محورهای بیرجند، قاین، دیهوک و سربیشه اعلام کرد و گفت: توصیه می شود رانندگان در ساعات پایانی شب از تردد در جاده های خودداری کرده و استراحت کنند.
وی با اشاره به آمار تصادفات جاده ای از ابتدای امسال تاکنون عنوان کرد: خوشبختانه آمار فوتی این تصادفات کاهش داشته است.
به گزارش ایرنا محورهای بیرجند - قاین و بیرجند - دیهوک - راور از مسیرهای حادثه خیز خراسان جنوبی هستند و بسیاری از راه های این استان هنوز دوطرفه است. عملیات ساخت باند دوم نیز در بسیاری از راه های استان همچنان ادامه دارد.
ع.ب*3028

ارسال نظر