|
|
کدخبر: ۱۸۱۶۸۳

شمار جان باختگان گرمای بی سابقه در ژاپن به 40 تن رسید رسانه های ژاپنی اعلام کردند روز گذشته 11 تن و امروز نیز 6 تن به دلیل گرما در این کشور جان باختند.

به گزارش امیدنیوز ، خبرگزاری کیودو روز دوشنبه گزارش کرد: گرمای طاقت فرسا در غرب و شرق ژاپن ادامه دارد و دمای هوا در برخی مناطق به بالای 41 درجه سانتیگراد رسیده است که یک رکورد در ثبت درجه گرما در این کشور محسوب می شود.
سازمان هواشناسی ژاپن می گوید وجود یک سیستم پرفشار روی این منطقه باعث تداوم گرمای شدید شده است این سازمان همچنین هشدار داد که این موج یکی از مرگبارترین موج های گرما در سال های اخیر بوده است.
به گفته این سازمان ساعت 14:26 ظهر امروز دوشنبه دمای هوا در شهر کوماگایا در استان سایتاما به 41.1 درجه سانتیگراد رسیده بود که یک رکورد محسوب می شود.
رکورد قبلی دمای هوا در ژاپن با 41 درجه سانتیگراد در تابستان سال 2013 در شیمانتو، استان کویچی در غرب ژاپن ثبت شده است.
دمای هوا در ناگویا در اوج گرمای روز به 39 درجه و در کیوتو هم به 38 درجه رسیده است.
مقامات سازمان هواشناسی ژاپن از کسانی که در مناطق آسیب دیده در حوادث مربوط به باران شدید بسر می برند خواسته اند به دلیل خطر بالای گرمازدگی ناشی از خستگی و شرایط زندگی غیرعادی، احتیاط بسیار بیشتری بخرج دهند.
اداره آتش نشانی ژاپن اعلام کرده است که تلفن آتش نشانی توکیو، پایتخت این کشور روز گذشته سه هزار و 125 بار زنگ خورده است که یک رکورد در ثبت درخواست کمک در شرایط عادی محسوب می شود.
اورژانس توکیو نیز اعلام کرد که امروز دوشنبه سه هزار و 544 تن را به مراکز درمانی منتقل کرده است.
وزارت آموزش ژاپن نیز از مدارس درخواست کرده است برای پیشگیری از گرمازدگی دانش‌آموزان اقدامات لازم را اتخاذ کنند.
افزایش دمای هوا همچنین عملیات امداد و نجات در مناطق سیل‌زده غرب ژاپن را با مشکل روبرو کرده است بیش از 214 نفر بر اثر وقوع سیلاب و جاری شدن گل و لای در ماه جاری میلادی در غرب ژاپن کشته شدهند.
**آساق**1904**

ارسال نظر