|
|
کدخبر: ۱۸۵۳۵۰

برخی عوامل هسند که در انتخاب تخت خواب تاشو مؤثر هستند و این عوامل باعث می شود بسیاری از افراد از خرید آن دوری کنند .

انتخاب تخت خواب تاشو برای کسانی که از معضل کمبود جا در خانه رنج می برند یک ایده عالی است اما باید برای خرید این مدل تخت خواب حتما نکاتی را مدنظر قرار دهید که ما برایتان گفتیم.

انتخاب تخت خواب تاشو یا مبل تخت خوابشو

امروزه به علت کم بودن فضا در آپارتمان‌ها و خانه‌ها بیشتر افراد به دنبال استفاده بهینه از فضای موجود در منزل خود هستند. قرار دادن وسایل ضروری در یک محیط کوچک بسیاردشوار است.

به‌ دلیل‌ همین کمبود جا یک معضل جدی برای خانواده‌ها شده است. بدین خاطر در طراحی وسایل ومبل تخت خواب شو یک نفره به این معضل توجه شده است تا وسایلی ساخته شوند که کمبود جا را به‌ روشی برطرف کنند و از همه ی وسایل استفاده شود. در طراحی دکوراسیون‌های جدید ازبین‌ بردن کمبود فضا یکی از نکات بسیار با اهمیت می باشد.

انتخاب تخت خواب تاشو

پیدایش تخت خواب تاشو

باتوجه‌ به کمبود فضا و پررنگ‌تر شدن اهمیت شیوه چیدمان وسایل در دکوراسیون‌ها، بعضی وسایل دچار تغییراتی شدند. یکی از این وسایل که باتوجه‌به نیاز افراد طراحی وتولید شد، تخت خواب تاشو است.

این تخت خواب‌ها هم اکنون طرفداران بسیاری یافته است.

با خرید این تختخواب مشکل داشتن فضای کم تا حد زیادی حل می‌شود و افراد می‌توانند از فضای در دسترس خود به بهترین نحو ممکن استفاده نمایند.

تختخواب‌های تاشو در مقایسه با تختخواب‌های معمولی شامل قیمت بیشتری هستند اما باتوجه‌به استفاده‌ای که دارند برخی اوقات خریدن این‌ نوع تخت‌ها به‌صرفه‌تر است.

در برخی از دکوراسیون‌های امروزی، یکی از اجزای ثابت و مشترک میان آنها نوعتخت خواب دو نفره ارزان با قیمتاست. مدل این تخت از نوع تاشو است که به‌ خاطر استفاده از حداکثر از فضای موجود است.

انتخاب مدل های تخت خواب تاشو

امروزه برندهای مختلفی این نوع مبلمان را تولید می­‌کنند؛ از میان آنها می­‌توان مبل تختخواب شو لوکاس، مبل تختخواب شو سیب و مبلمان تختخوابشو برکه را نام برد. اگر سری هم به تولیدیهای مبل تختخواب شو بزنید، خواهید دید که این مبلمان مدل­‌های بسیار متنوعی نیز دارند. در این راهنمای خرید مبل تختخواب شو، مهمترین و رایج‌­ترین مدل­‌ها را بررسی می­‌کنیم.

1. انتخاب تخت خواب تاشو کامل

در مبل­‌های تختخواب شو کامل، پشتی مبل می­‌خوابد و با نشیمنگاه مبل در یک سطح قرار می­‌گیرد تا مانند یک تخت خواب دو نفره بشود. در این مدل‌های مبل تختخواب شو معمولا فقط کاناپه‌های ۳ نفره (و نه حتی 2 نفره) قابلیت تبدیل به تخت خواب را دارند. البته با گشت و گذار بیشتر در تولیدیهای مبل تختخواب شو چنین مدل­‌هایی را نیز می­‌توانید پیدا کنید.

انتخاب تخت خواب تاشو

2. انتخاب تخت خواب تاشو مکانیزم

در این نوع مبلمان به جای چرخاندن و خواباندن پشتی مبل، تنها کافی است آن را با کمی فشار به سمت عقب کشید. در کلاف این مدل‌ها (در پشتی آن) از ریل برای عقب جلو کردن پشتی استفاده می‌شود و برای تماشای برنامه مورد علاقه در تلویزیون و رفع خستگی بسیار مناسب است.

3. صندلی خواب

اگر تنها زندگی می­‌کنید، صندلی خواب گزینه‌ مناسبی برای شماست. تصور کنید یک صندلی راحتی دارید که با یک حرکت ساده به یک تخت عالی تبدیل می‌شود. در مقایسه با مبل‌­های تختخواب شو، صندلی‌های خواب از لحاظ طرح و رنگ تنوع بیشتری دارند و از صندلی‌های معمولی نیز بزرگتر هستند. بنابراین خرید آنها را به‌عنوان یک صندلی راحتی توصیه نمی­‌کنیم، زیرا فضای بیشتری را نسبت به یک مبل تک نفره راحتی اشغال می­‌کنند.

انتخاب تخت خواب تاشو چه مزایا و معایبی دارد؟

مانند سایروسایل تختخواب تاشو هم شامل یک سری مزایا و یک سری معایب است. درنظرگرفتن مزایا و معایب و در نهایت تصمیم به خرید این تخت‌ها به خود افراد وابسته است.

مزایای تخت خواب تاشو

این تخت‌ها به سبب نوع کاربری که دارند مزیت‌هایی برای آپارتمان‌های با فضای کم دارند. از جمله این مزیت‌ها می‌توان به اشغال کمتر فضا است. با قراردادن این تخت در اتاق‌خواب، استفاده بهینه جهت فضای موجود در اتاق اتفاق خواهد افتاد. اشغال کمتر فضا در نهایت سبب می‌شود که شما بتوانید وسایلی را که دوست دارید در دکوراسیون شما حضور داشته باشند، در دکوراسیون خود استفاده کنید.

انتخاب تخت خواب تاشو

جهت پیشگیری از به‌هم‌ریختگی اتاق استفاده از این نوع تخت سبب می‌شود در زمان استراحت کردن آن را باز کنید و پس از استراحت آن را جمع کنید تا فضای اتاق خلوت‌تر شود.

یکی دیگر از مزیت‌های تختخواب تاشو فرم ویژه آن است که شما می‌توانید وسایل خود را داخل آن بچینید. در بعضی از مدل‌ها، حتی بخشی برای قراردادن وسایل آرایشی، قفسه و کمد وجود دارد که با چیدن وسایل داخل آنها دکوراسیون زیبایی برای خود ایجاد کنید.

داشتن طرح‌های و رنگ‌های گوناگون نیز از جمله مزیت‌های تختخواب است که هر فرد با هر سلیقه و نظری می‌تواند یک مدل را خریداری کند. به لطف طراحی مدل‌های امروزی، این روزها می‌توان با این مدل تختخواب نیز فضای زیبا و شیکی برای خانه ساخت

معایب تخت خواب تاشو

در کنار مزایایی که در بالا گفته شد تختخواب تاشو شامل معایبی نیز هست. هزینه بیشتر نسبت به بقیه ی تختخواب‌ها نخستین عیب این‌گونه تخت است. دومین عیب این‌ نوع تختخواب‌ها امکان جابه‌جایی آنها است. زیرا این تخت‌ها برای فضای مخصوص ساخته و نصب می‌شوند به‌ آسانی نمی‌توانید آنها را جابه‌جا کنید.

اندازه این تختخواب‌ها بطور معمول با اندازه فضای اتاق باید متناسب باشد. درصورتی‌که تختخواب بزرگ‌تر باشد، امکان نصب در اتاق وجود ندارد. به همین علت باید درزمان خرید تخت خواب به سایز تخت و فضای اتاق دقت کرد.

جنس تخت تاشو

در هنگام خرید تخت، باید به یک مسئله بسیار دقت کنید و آن هم جنس تخت است. تخت‌ها با متریال‌های گوناگونی ساخته می‌شوند که هرکدام کیفیت خودشان را دارند. اما اگر به دنبال خرید یک تخت مقاوم و شیک هستید، بهترین جنس برای تخت، تختخواب‌های ام‌دی‌اف می باشد، بهترین کیفیت را در مقایسه با سایر مواد دارند. عمر طولانی ومقاومت بالا درعین زیبایی از جمله نکات مثبتی است که این تخت‌ها دارند.

قیمت تخت خواب تاشو

مانند قیمت میز ناهار خوری عوامل گوناگونی در تعیین قیمت تختخواب تاشو تاثیر گذارهستند. یکی از این عوامل، جنس پروفیلی است که در تخت مورد استفاده قرار می گیرند. این پروفیل‌های فلزی هرچقدر که ضخیم‌تر باشند، کیفیت بهتری خواهند داشت. به همین دلیل هرچقدر پروفیل به‌کاررفته در تخت ضخیم‌تر باشد، قیمت آن هم بالاتر می‌رود.

انتخاب تخت خواب تاشو

دومین عاملی که در قیمت تخت قابل تاثیراست جنس باکس آن است.معمولا اکثر باکس‌ها از جنس نئوپان یا چوب هستند. هم اکنون تخت‌هایی که باکس آنها از ام‌دی‌اف است قیمت بالاتری دارند. همین ام‌دی‌اف هم اگرکه خارجی باشد، قیمت را کمی بالاتر می‌برد.

یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در قیمت تخت، اندازه آن است. البته اندازه تخت در کنار جنس تخت تعیین‌کننده قیمت آن است. کلا، در زمانی که این مقاله نوشته می‌شود بازه قیمت تخت تاشو بین۵میلیون تا۲۰میلیون تومان است. البته باید دقت داشت که این تختخواب‌ها، کار چندین وسیله را از نمونه کمد، میز و…انجام می‌دهد؛ بنابراین نباید با دیدن قیمت بالا از خریدن آن جلوگیری کرد.

عوامل تاثیرگذار در انتخاب تخت خواب تاشو

چهار عامل اصلی در انتخاب تخت خواب تاشو مؤثر است که بسیاری از افراد از خرید آن دوری می کنند ما در ادامه می‌خواهیم به این چهار مورد اشاره کنیم:

کیفیت پایین مواد مورد استفاده

به‌‌عنوان مهم‌ترین فاکتوردر انتخاب تخت خواب تاشو می توان کیفیت پایین مواد و یراق آلات استفاده شده در آن را اشاره کرد. استفاده از محصولی که کلا از ام دی اف باکیفیت بالا و فشردگی کافی تولید شده است می‌تواند پاسخی برای عدم خرید استفاده کنندگان باشد. اگر محصول خریداری‌شده به‌طور کامل از مرغوب ترین مواد تهیه نشده باشد سبب می شود سر و صداهای نابهنجار رخ داده و طول عمر پایینی داشته باشد که در مورد تخت خواب‌های تاشو این مورد صحیح است.

انتخاب تخت خواب تاشو

عدم ضمانت و پشتیبانی فنی

این عامل به عنوان دومین عامل عدم خرید تخت خواب تاشو به شمار می رود. نصب و راه‌اندازی اولیه به‌‌عنوان یکی از فنی‌ترین مراحل در استفاده مطلوب از تخت خواب است، به همین دلیل اگر پشتیبانی کافی خدمات پس از فروش به درستی صورت نگیرد کوچک‌ترین نقص به عمل آمده سبب ایجاد یک دغدغه بزرگ برای خریداران می شود.بسیاری از تخت خواب‌های تاشو بدون خدمات پس از فروش ارائه می شود

عدم داشتن زیبایی ویژه و به‌روز نبودن طراحی

در واقع کاربران می‌خواهند برای کالایی هزینه کنند که شامل حس زیبایی باشد و رضایت در انسان‌ها را تأمین کند. تخت خواب تاشو به علت تزئینات کم، زیبایی ویژه ای ندارد و تنوع در طراحی کمی در آن دیده می شود.

انتخاب تخت خواب تاشو

 متناسب نبودن با ابعاد اتاق و رنگ‌بندی‌های محدود

افراد علاقه مند به دکوراسیون، ترجیح می دهند دکوراسیون منزل خود را براساس سلیقه خود بچینند. این کار سبب می‌شود تا بخواهند از تنوع محصولات و رنگ‌بندی‌های موجود استفاده کنند. باید بیان کرد هارمونی رنگی مجموعه‌ای تخت خواب تاشوی دیواری خیلی کم بوده و یکی از دلایل عدم خرید کاربران است.

مواردی که به آن اشاره شد به‌‌عنوان اساسی ترین معضل پیش رو در استفاده از تخت خواب‌های تاشو حساب می‌شود که بسیاری از افراد با خواندن آن از خرید تخت خواب‌های تاشو اجتنناب می کنند. اگر بتوان کالای موردنظر را از یک شرکت معتبر و متخصص تهیه کرد عوامل بالا به حداقل خود می‌رسد

راهنمای خرید مبل تختخواب شو

در این قسمت از راهنمای خرید مبل تختخواب شو به نکاتی می‌­پردازیم که در زمان خرید اینترنتی مبل تختخواب شو، و یا بهتر از آن، مراجعه به بورس مبل تختخواب شو باید به آنها توجه کنیم.

پیش از خرید اینترنتی مبل تختخواب شو یا خرید آن در بورس مبل تختخواب شو، حتما به فضایی که قرار است مبل تخواب شو را در آن قرار دهید توجه کنید تا با آن متناسب باشد.

از اهمیت مدل و جنس تشک در این راهنمای خرید مبل تختخواب شو صحبت کردیم. اما پارچه آن نیز اهمیت زیادی دارد. به­‌دلیل استفاده بالا، روکش و پارچه مبلمان تختخوابشو شما نیز باید جنس و کیفیت مناسبی داشته باشد تا سریعا دچار سایش و احیانا پارگی نشود.

انتخاب تخت خواب تاشو

از باز و بسته راحت و مکانیزم مناسب مطمئن شوید تا در آینده با مشکل مواجه نشوید. برای رعایت این موضوع شاید بهتر باشد خرید اینترنتی مبل تختخواب شو را فراموش کنید و حضورا به بورس مبل تختخواب شو بروید و از تولیدیهای مبل تختخواب شو بازدید کنید.

به‌دلیل استفاده زیاد، استحکام فنر و اسکلت مبل تختخواب شو نیز بسیار مهم است؛ چه برای تحمل وزن‌های بالا و چه برای دوام و عمر طولانی.

تا جای ممکن سمت مبلمان تختخوابشو با اسکلت چوبی نروید. در غیر این صورت مطمئن شوید که چوب کاملا خشک شده باشد تا در آینده با پوسیدگی و ترک خوردگی مواجه نشوید.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار