|
|
کدخبر: ۱۸۱۷۰۹

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: لازم است ذخایر دارویی کشور از 6 تا هشت ماه را به یک تا دو سال افزایش دهیم تا در شرایطی مانند تحریم دچار مشکل نشویم.

به گزارش امیدنیوز ، غلامرضا اصغری روز سه شنبه در مراسم رونمایی از دو داروی جدید، با برشمردن شرکت تولیدکننده این داروها به عنوان الگوی موفق صنعت داروسازی کشور افزود: صنعت داروسازی کشور در کنار پیشرفت هایی که داشته است، تعاملات بین‌المللی خوبی دارد که می‌تواند الگوی صنایع دیگر باشد.
رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: صنعت داروسازی نگاه درستی به نیازهای کشور دارد و این موضوع مهم در پیشرفت این صنعت بسیار اثرگذار بوده است.
اصغری همچنین به مطالبات 2 هزار و 400 میلیارد تومانی صنعت دارو اشاره کرد و گفت: مقرر شده است 3.5 میلیارد دلار ارز به بخش دارویی کشور اختصاص یابد.

* برخی شرکت های دارویی به شیوه سنتی دارو تولید می کنند
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: برخی شرکت ها به شکل سنتی همان داروهای 30 سال پیش را تولید می کنند و در تولیدات خود خلاقیت، نوآوری و استفاده از علوم پیشرفته را ندارند.
اصغری تاکید کرد: نظام دارویی وزارت بهداشت از مجموعه هایی که به استفاده از علوم پیشرفته داروسازی اهتمام ورزند، حمایت می کند.
وی اظهار داشت: در حوزه دارو باید برای روزهای سخت تری که در پیش رو است، آماده شویم و اگر به نیازهای صنعت دارو توجه لازم شود، فعالان این حوزه راه حل مناسب برای این شرایط را می یابند.

ارسال نظر