|
|
کدخبر: ۱۰۴۷۵۵

" دیمیتری میدویدیف " نخست وزیر روسیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «سی ان ان» آمریکا تاکید کرد که بشار اسد را نباید یک جنایتکار خطاب کرده و او را نادیده گرفت، او رئیس‌جمهور واقعی سوریه است.

به گزارشامیدبه نقل از فارس، نخست وزیر روسیه با تاکید بر اینکه نباید «بشار اسد» را جنایتکار خطاب کرده و او را که رئیس‌جمهوری سوریه است، نادیده گرفت، درخصوص موفقیت کنفرانس «ژنو۲» برای حل و فصل ملی بحران در سوریه ابراز امیدواری کرد.

به گزارش خبرگزاری «ایتارتاس»، " دیمیتری میدویدیف " نخست وزیرروسیهدر مصاحبه با شبکه تلویزیونی «سی ان ان» آمریکا تاکید کرد که بشار اسد را نباید یک جنایتکار خطاب کرده و او را نادیده گرفت، او رئیس‌جمهور واقعی سوریه است.

میدویدیف افزود: اوضاع در سوریه بسیار پیچیده است. چنین شرایطی باید با دقت مورد تحقیق و ارزیابی قرار بگیرد تا حقایق روشن شود.

نخست وزیر روسیه تاکید کرد که نباید همه قربانیان مناقشه داخلی در سوریه را به رژیم حاکم بر این کشور نسبت داد. ما و شما می دانیم که متاسفانه کنترل اوضاع در برخی مناطق سوریه بدست گروه‌های مسلحی افتاده است که در حال مبارزه با دولت سوریه هستند و بسیاری از جنایات آنها اکنون دیگر کاملا ثابت شده است.

وی در عین حال یادآور شد: البته من نمی‌خواهم بشار اسد یک فرد ایده آل جلوه دهم و رئیس‌جمهور پوتین هم مسلماً به چشم یک شریک راهبردی به وی نگاه نمی‌کند. بشار اسد پیش از آغاز مناقشه در این کشور بیشتر با همتایان اروپایی ما دوست بود تا با روسیه.

میدویدیف همچنین نسبت به کنفرانس بین المللی ژنو۲ ابراز خوش بینی کرد و گفت: من احساس خوبی نسبت به این رخداد دارم و امیدوارم که این اقدام در حل و فصل بحران موثر واقع شود.

به عقیده وی، هدف از برگزاری این کنفرانس باید این باشد که به برقراری مذاکرات ملی و گفت‌وگوی دولت و مخالفان سوری برای یافتن راه حلی ملی برای مشکلات موجود در این کشور کمک کند.

ارسال نظر