|
|
کدخبر: ۱۰۴۷۵۶

ما هیچ راهی بهتر از گفت‌وگو سراغ نداریم، چون تنها راهی است که می‌تواند جوامع مختلف را به هم نزدیک کند.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری عصر روز چهارشنبه پیش از شرکت در مراسم افتتاحیه چهل‌و‌چهارمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس در دیدار خوش آمد‌گویی پروفسور کلاوس شوآب رئیس اجلاس مجمع جهانی اقتصاد، زمینه‌ها برای سرمایه‌گذاری در همه بخش‌های اقتصادی در ایران را مساعد توصیف کرد.

وی در ادامه خطاب به رئیس اجلاس مجمع جهانی اقتصاد، شرکت در این اجلاس را فرصت مغتنمی برای ایران و همه شرکت‌‌کنندگان دانست تا از ظرفیت‌های بالای اقتصادی ایران آشنا شوند.

رئیس جمهوری با تقدیر از هر اقدامی که منجر به نزدیک شدن افکار به یکدیگر و بهبود کیفیت زندگی بشریت می‌‌شود؛ اجلاس داووس را در همین راستا ارزیابی کرد و گفت: بهترین راه برای حل اختلافات و یا کم‌کردن آنها گفت‌وگو است و ما هیچ راهی بهتر از گفت‌وگو سراغ نداریم، چون تنها راهی است که می‌تواند جوامع مختلف را به هم نزدیک کند.

روحانی اجلاس داووس را فرصتی برای پاسخگویی به سوالات مختلف درباره جمهوری اسلامی ایران، برنامه‌های جدید دولت و دکترین او در خصوص مسائل مختلف از جمله اقتصاد و سیاست خارجی دانست و افزود: از انتخابات ریاست جمهوری به این سو، جامعه ایران تغییر کرده است و این نشان می‌‌دهد که اراده جدیدی در ملت ایران پدید آمده است.

وی با بیان اینکه ایران از هر لحاظ از جایگاه بسیار ویژه‌ای در منطقه برخوردار است، تصریح کرد: هر تحول اقتصادی که در ایران رخ دهد، قطعاً تحول جدیدی در مسائل منطقه ایجاد خواهد کرد.

در این دیدار پروفسور شوآب رئیس اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس با تبریک پیروزی روحانی در انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایران، گفت: پس از این انتخابات فضا و ذهنیت جدیدی در داخل و خارج از ایران بوجود آمده و من به عنوان کسی که با ایران و ایرانیان و تاریخ ایران آشنایی دارم، این موضوع را به خوبی احساس می‌کنم و از آن بسیار خوشحال هستم.

وی در ادامه افزود: من احترام بسیاری برای ایران و ایرانیان قائل هستم. نقش ایران در تاریخ همیشه زبانزد بوده و ارمغان ایران برای تاریخ انکار ناپذیر است.

رئیس چهل و چهارمین اجلاس مجمع جهانی اقتصادی در ادامه حضور روحانی در اجلاس داووس را علامت بسیار بزرگ و مثبتی به جامعه جهانی قلمداد کرد و گفت: حضور شما نه فقط برای ۲۵۰۰ رهبر سیاسی، اقتصادی و فعالان عرصه‌های مختلف اقتصادی که در اینجا شرکت کرده‌اند، بلکه برای همه کشورهای جهان الهام بخش خواهد بود.

ارسال نظر