|
|
کدخبر: ۱۱۲۶۸۸

رئیس بخش امنیت و خلع سلاح وزارت خارجه روسیه به خبرگزاری اینترفکس گفته است مذاکرات ایران و ۱ + ۵ روز ۲۹ بهمن در شهر نیویورک برگزار می‌شود.

به گزارشامیدبه نقل از فارس، یک دیپلمات روس به خبرگزاری اینترفکس گفته استمذاکراتایران و ۱ + ۵ روز ۲۹ بهمن(۱۸ فوریه) در شهر نیویورک برگزار می‌شود. «میخائیل اولیانوف» رئیس بخش امنیت و خلع سلاح وزارت خارجه روسیه به این خبرگزاری گفته است: «توافق شده است که نشست بعدی روز ۱۸ فوریه در سطح مدیران سیاسی در نیویورک برگزار شود.»

پیش از این هم سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تائید کرده بود که دور بعدیمذاکرات هسته‌ایاحتمالا در نیویورک برگزار می‌شود. به گفته وی حضور سازمان ملل در این شهر، می‌تواند به حمایت بیشتر از مذاکرات کمک کند.

ایران و گروه موسوم به ۱ + ۵(آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان) بامداد روز سوم آذر بعد از مذاکراتی طولانی به توافقی اولیه دست یافتند. این توافق که از روز ۳۰ دی رسما اجرایی شد، با ایجاد تعهداتی ۶ ماهه برای طرفین، به آن‌ها اجازه می‌دهد برای رسیدن به راهکار جامع مذاکره کنند.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران نیز در آخرین گزارش عمومی خود گفته بود که مذاکره برای راهکار جامع اواخر بهمن آغاز می‌شود.

ارسال نظر