|
|
کدخبر: ۱۳۴

نایب رییس کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس از تخصیص ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار به صندوق حمایت از توسعه کشاورزی خبر داد و افزود: بهره برداران بخش کشاورزی می‌توانند از تسهیلات این صندوق بدون هیچ گونه وثیقه با پایین ترین بهره استفاده کنند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از ایسنا، محمد اسماعیل‌نیا– منطقه خراسان، گفت: با پی‌گیری‌های انجام شده توسط فرمانداران سه شهرستان بردسکن، کاشمر و خلیل آباد به زودی شعبات این صندوق دراین شهرستان ها راه اندازی می شود.

وی به خصیص ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای صندوق بیمه محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: با یک طرح دو فوریتی بیش از ۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس به این طرح رای دادند و مورد موافقت قرار گرفت و نیز ۸۵۰ میلیارد تومان سال گذشته برای کمک به کشاورزان به این صندوق اعتبار تخصیص داده شد.

اسماعیل نیا در ادامه افزود: با تفاهم‌نامه‌ای که با دولت انجام شد، جلوی ۴۰۰ هزار تن واردات گوشت مرغ گرفته شد. اگر این مهم پی‌گیری نمی‌شد به اندازه ۲۵ درصد تولید مرغ کشور، واردات داشتیم و ۱۷ هزار و ۴۰۰ واحد مرغداری گوشتی کشور در آستانه تعطیلی قرار می گرفت.

وی افزود: با اقدامات انجام شده تاکنون ۳۰ هزار تن گوشت مرغ و بیش از ۵۰ هزار تن تخم مرغ از کشور به دیگر کشورها صادر شده است.

نایب رییس کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در ادامه راه اندازی شبکه دیجیتالی را یکی از اقدامات انجام شده عنوان کرد و گفت: با پی گیری‌های انجام شده، مسوولان صداوسیما با راه اندازی این مهم موافقت کردند و مردم منطقه از این شبکه برخوردار هستند.

ارسال نظر