|
|
کدخبر: ۱۳۴۷

نخست وزیر ترکیه بار دیگر بر مواضع این کشور در محکوم کردن کودتای مصر تأکید کرده و خواهان محاکمه عاملان کشتار ۵۳ نفر از معترضین در مقابل مقر گارد ریاست‌جمهوری شد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، روزنامه حریت اظهار کرد: " رجب طیب اردوغان " نخست وزیر ترکیه در واکنش به کودتای نظامی در مصر و برکناری محمد مرسی نخستین رئیس جمهور منتخب این کشور، تاکید کرد: کودتای نظامی در مصر انجام شده است. ما از کودتاهای نظامی در ترکیه به شدت زیان دیده ایم و نمی خواهیم تا برادران ما در مصر نیز از این مساله آسیب ببینند.

وی تصریح کرد: من امیدوارم تا گام هایی برای پایان دادن به هرج و مرج سیاسی در مصر برداشته شود.

ترکیه بارزترین و روشن ترین انتقادات را نسبت به کودتای نظامی مصر و برکناری محمد مرسی بیان داشته است.

اردوغان همچنین از مقام های مصر خواست تا عاملان کشتار ۵۳ نفر از طرفداران محمد مرسی در جنایت روز ۸ جولای را به سزای کارهای خود برسانند.

وی افزود: در هیچ جای جهان از کسانی که با کودتای نظامی به قدرت رسیده اند به نیکی یاد نمی شود. چند سال پس از گذشت کودتای نظامی در کشورهای مختلف، همه عاملان آن را لعن و نفرین می کنند. این سرنوشت نیز در انتظار کودتای نظامی مصر خواهد بود.

اردوغان گفت: عاملان کودتا دیر یا زود محاکمه می شوند. کسانی که سکوت اختیار کرده اند شرمنده خواهند شد و در پایان خود را در مقابل مردم خواهند دید.

ارسال نظر