|
|
کدخبر: ۱۴۴۰

براى بهره‏مندى از برکات ماه مبارک رمضان، با رویکرد سیاسى عبادى، به نکته‏هاى مهمى که از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامى امام خامنه‏اى(مدظله العالى) و دیگر بزرگان اقتباس مى‏شود، اهتمام لازم را داشته باشیم.

متن یادداشت حجت الاسلام ابوالقاسم علیزاده به شرح ذیل است:

با تبریک فرا رسیدن ماه با فضیلت و با برکت، ضیافت الله و بهار قرآن کریم به عموم مؤمنان و مسلمانان به‏ویژه علماى اعلام، ائمه محترم جمعه و جماعات و آرزوى موفقیت و قبولى طاعات و عبادات براى همگان، شایسته است براى بهره‏مندى از برکات ماه مبارک رمضان، با رویکرد سیاسى عبادى، به نکته‏هاى مهمى که از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامى امام خامنه‏اى(مدظله العالى) و دیگر بزرگان اقتباس مى‏شود، اهتمام لازم را داشته باشیم:
۱. نگاه راهبردى به فعالیتها و برنامه‏هاى تبلیغى و فرهنگى و مراسمات و مجالس، به‏صورتى نظامند و هدفمند و با رویکرد زمینه‏سازى ظهور امام عصر(ارواحنا فداه)
۲. برپایى جلسات قرائت و تفسیر قرآن کریم، همراه با شیوه‏هاى تدبر در قرآن.
۳. محورى‏ترین عامل اتحاد و انسجام‏بخشى امت اسلام، اقامه نمازهاى جماعت است که هرچه با شکوه‏تر و با معنویت بیشتر اقامه گردد، آثار و برکات وحدت‏آفرین آن هم بیشتر خواهد بود.(در بهترین زمان و بهترین حالت و بهترین مکان و برترین ماه‏ها)
۴. توجه ویژه به نسل جوان و برپایى جلسات ویژه آنان در صورت لزوم.
۵. توجه به مشکلات مسلمانان جهان و بیان مظلومیت آنان به‏ویژه مردم مسلمان فلسطین، سوریه، افغانستان، عراق، بحرین، عربستان، مصر و سایر بلاد اسلامى که با توطئه‏هاى شوم نظام سلطه، حقوق حقّه‏ى آنان تضییع مى‏گردد.
۶. بیان جنایات و وحشیگرى‏هاى گروه‏هاى تکفیرى و وهابى به‏ویژه در سوریه، لبنان و عراق در قتل‏عام زنان و مردان و اطفال بى‏گناه و اهانت به بقاع متبرکه و قبور اولیاء و صالحان.
۷. تبیین ضرورت راهبرد حمایت حکیمانه به همراه مراقبت هوشمندانه و در صورت ضرورت، نقد مشفقانه و منصفانه دولت یازدهم که البته حمایت از دولت، حمایت از نظام و انقلاب است.
۸. تأکید بر اتحاد کلمه و وحدت امت اسلامى و پرهیز از هرگونه تفرقه و اختلاف که مهم‏ترین آفت ثبات و قوام جامعه اسلامى است.
۹. تبیین اندیشه‏هاى سیاسى و معنوى حضرت امام على(ع) به‏ویژه عهدنامه مالک اشتر.
۱۰. تبیین ضرورت باز مهندسى فرهنگى و تربیتى با ایجاد تغییر و تحول در نهادها و سازمانها و تاکتیکهاى تربیتى و فرهنگى، به‏ویژه نهادهاى مرجع و پشتیبان در امر آموزش و تربیت و تبلیغ ارزشهاى دینى و مکتبى و انقلابى.

معاونت سیاسى‏ شورای سیاستگذاری ائمه جمعه

ارسال نظر