|
|
کدخبر: ۱۴۵۹۲۹

عضو مجلس خبرگان رهبری:

خبرگزاری تسنیم: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری، حفظ اسلامیت نظام است، بنابراین مسئولان فرهنگی باید با حساسیت از لیبرالیسم فرهنگی، تساهل و تسامح فرهنگی دوره اصلاحات دوری کنند.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازشهربابک، آیت الله سیداحمد خاتمی شامگاه شنبه در نخستین یادواره لاله های فاطمی «شهدای روحانی، سادات و محله سادات» شهرستان شهربابک اظهار کرد: در فتنه سال ۸۸ عده ای به تحریک عناصر خارجی و داخلی علیه رئیس جمهور قانونی کشور دست به تظاهرات زدند که هدف اصلی آنها از انجام این کار، کودتا علیه مقام معظم رهبری، انقلاب و نظام بود.

وی با بیان اینکه با درایت رهبر معظم انقلاب و ولایت مداری مردم ایران اسلامی این کودتا خنثی شد، افزود: مردم در ۹ دی در سراسر کشور به پاخاستند و نشان دادند که ملت ایران اهل کوفه نیستند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه در ۹ دی سال ۸۸ مردم یکصدا فریاد زدند «این همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده»، تصریح کرد: از آغاز اسلام تاکنون هر انحرافی که در تاریخ اسلام شکل گرفته، به سبب زاویه گرفتن با ولایت بوده است.

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه تا پایان بشریت هم ولایت جلو انحراف می ایستد، خاطرنشان کرد: اگر مردم در صدر اسلام همراه ولایت بودند، حضرت علی(ع) ضربت نمی خورد، تابوت امام حسن(ع) تیرباران نمی شد و سر مبارک امام حسین(ع) بر بالای نیزه نمی رفت.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حکومت ۸۵ ساله بنی امیه گفت: پس از این حکومت، بنی عباس بر سر کار آمدند، اما چون با ولایت زاویه داشتند، همان روش بنی امیه را دنبال کردند.

وی با اشاره به اینکه در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که بیش از ۱۷۰ ماده دارد، چهار بند آن غیرقابل تغییر و تفسیر است، افزود: در این چهار بند به اسلامیت نظام، اصل ولایت فقیه، جمهوریت نظام و اتکا به آرای مردم و شیعه اثنی عشری به عنوان مذهب رسمی کشور تاکید شده است.

آیت الله خاتمی بازنگری در قانون اساسی را نیازمند ساز و کار و راهکارهای قانونی دانست و تصریح کرد: اگر هر ماده از قانون اساسی قابل تغییر باشد، اما این چهار محور هرگز تغییر نمی کنند.

وی با اشاره به اینکه ولایت فقیه همواره رکن و قانون این نظام است، گفت: هیچ کس نمی تواند در چارچوب نظام باشد، اما ولایت فقیه را قبول نداشته باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه در حال حاضر عده ای ولایتمدار و برخی ولایت شعار هستند، افزود: کسانی ولایتمدار هستند که به دغدغه های مقام معظم رهبری توجه می کنند.

مسئولان از تساهل و تسامح فرهنگی دوره اصلاحات دوری کنند

وی دغدغه و نگرانی مقام معظم رهبری را آسیب دیدن مقولات اصلی فرهنگ دینی و انقلابی و نیز رخنه فرهنگی دشمنان توصیف کرد و خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری، حفظ اسلامیت نظام است و مسئولان فرهنگی باید با حساسیت از لیبرالیسم فرهنگی، تساهل و تسامح فرهنگی دوره اصلاحات دوری کنند.

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه حضرت امام خمینی(ره) انقلاب ایران را بر روی ریل اسلام قرار دادند، اظهار کرد: متاسفانه در دوره اصلاحات عده ای به دنبال تغییر این ریل بودند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در همان دوران شخصی در همدان تقلید انسان را به میمون صفتی تشبیه کرده بود، افزود: در آن هنگام رئیس جمهور وقت آن فرد را مورخ دانشمند نامید.

وی با بیان اینکه اگر این مسئله تغییر ریل نیست، پس چیست، گفت: با وجود آنکه هنوز چندماهی از عمر دولت جدید نمی گذرد، عده ای از قلم به دستان دست به اقدامات تحریک آمیزی زده اند.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه تا زمانی که دست حمایت مقام معظم رهبری بر سر دولت یازدهم است، ما نیز این دولت را تایید و حمایت می کنیم اما این حمایت به معنای عدم نقد عملکرد دولت نیست، تصریح کرد: متاسفانه یک روز در روزنامه بهار به ولایت حضرت علی(ع) اهانت می کنند و روز دیگر قانون قصاص را یک قانون غیرانسانی معرفی می کنند.

وی افزود: در ابتدای انقلاب نیز عده ای قانون قصاص را یک قانون غیرانسانی قلمداد کردند که حضرت امام(ره) در جواب آنها فرمودند «شما قانون خدا را غیرانسانی می دانید».

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امروز پس از گذشت سال ها شاهد تکرار این ماجرا هستیم، اظهار کرد: کمترین مجازات تعطیل شدن این روزنامه است تا دیگرانی که در صف ایستاده اند تا این ریل را عوض کنند، درس عبرت بگیرند.

وی تصریح کرد: در زمان امامت حضرت علی(ع) روزی یکی از استانداران ایشان به معاویه پناهنده شد که حضرت علی(ع) برای آنکه کسی دیگر جرات چنین کاری را نداشته باشد، دستور داد خانه بسیار زیبایش را خراب کنند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه پس از انتشار یک بیانیه دو سطری و اظهار ندامت، نباید از قصور این افراد گذشت، خاطرنشان کرد: اگر چنین شود، آنها یکی پس از دیگری اقدام به انجام چنین اعمالی کرده و پس از آن ابراز پشیمانی می کنند.

وی با تاکید بر اینکه نباید عاملان این قبیل اقدامات را آزاد گذاشت، افزود: آنها مانند مالاریا در جامعه هستند که می توانند کل جامعه را بیمار کنند.

سفر اشتون به ایران و دیدار با فتنه گران جای تامل بسیار دارد

امام جمعه موقت تهران با انتقاد از دیدار مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا با عناصر فتنه در ایران، گفت: سفر اشتون به ایران و دیدار با فتنه گران بعد از مسئله هسته ای و به دنبال آن طرح موضوع حقوق بشر در ایران جای تامل بسیار دارد.

وی با بیان اینکه تدبیر مقام معظم رهبری که ایران را به پای میز مذاکره کشاند نه تحریم ها، خاطرنشان کرد: معظم له شش ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری و پیش از روی کار آمدن دولت فعلی، در فروردین سال ۹۲ در شهر مقدس مشهد فرمودند «چشم من از مذاکره آب نمی خورد اما با آن مخالفتی نیز ندارم، زیرا می دانم مشکل اصلی غربی ها بمب اتم و مسئله هسته ای نیست بلکه مشکل آنها با اصل و هویت نظام اسلامی ایران است».

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه غربی ها حقه بازان تاریخ هستند، افزود: همانند فتنه سال ۸۸ که غربی ها دخالت آشکار داشتند، در ماجرای اوکراین نیز آمریکا یی ها حتی در تظاهرات نیز شرکت داشتند و آنها می توانستند همین بلایی که بر سر مردم این کشور آوردند در سال ۸۸ بر سر ملت ایران آوردند.

انتصابات دولت باید بر اساس شایسته سالاری و نه بایسته سالاری باشد

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه هر دولتی حق دارد افرادی هماهنگ با خود را سر کار بیاورد، اظهارکرد: انتصابات دولت باید بر اساس شایسته سالاری و نه بایسته سالاری باشد.

وی با تاکید بر اینکه خط و روش ولایت برخورد عزتمندانه در مسائل خارجی است، تصریح کرد: ملت ایران تاکنون بیش از ۲۲۰ هزار شهید که بیشتر آنها بین ۱۵ تا ۳۰ سال سن داشتند را تقدیم انقلاب کرده اند و مردم خود را صاحب این انقلاب می دانند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه این انقلاب مفت و آسان به دست نیامده است، گفت: مردم حاضرند در راه ولایت جانشان را همانند فاطمه زهرا(س) که جانش را فدای ولایت و حضرت علی(ع) کرد، تقدیم اسلام کنند.

وی حضرت فاطمه زهرا(س) را اولین شهیده راه ولایت معرفی کرد و افزود: آن حضرت می توانست در خانه بنشیند و کاری به مسائل سیاسی نداشته باشد، اما اگر در خانه می نشست دشمنان چنین ادعا می کردند که حضرت زهرا(س) نیز حضرت علی(ع) را نمی خواهد.

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه ولایت در نظام اسلامی آنقدر ارزش دارد که فاطمه زهرا(س) نیز خود را فدای آن کرد، خاطرنشان کرد: امروز شیعیان که فرزندان حضرت فاطمه(س) هستند، نیز آماده نثار جان خود در راه ولایت می باشند.

وی با تقدیر از برگزار کنندگان یادواره لاله های فاطمی شهربابک، اظهار کرد: پیوند یادواره شهدا با سوگواره بانو فاطمه زهرا(س) کاری بسیار ارزشمند است که انتظار می رود این کار در سال های آینده نیز تداوم یابد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، مردم شهرستان شهربابک را عاشقان ولایت توصیف کرد و گفت: اهالی این دیار شیفتگان خاندان عصمت و طهارت هستند.

وی شهربابک را یک منطقه فرهنگی و مذهبی در استان کرمان توصیف و تصریح کرد: این منطقه به شکل یکدست و هماهنگ در مسیر ولایت حرکت می کند و بیشتر آنها مقلدشان مقام معظم رهبری است.

حوزه های علمیه سرمایه های این کشور هستند

آیت الله خاتمی با تقدیر از حضور پرشور روحانیون و طلاب جوان در این یادواره، گفت: حوزه های علمیه سرمایه های این کشور هستند و مسئولان باید یک نگاه توسعه ای به این مراکز علمی داشته باشند.

وی با بیان اینکه حوزه های علمیه کلید توسعه هر شهر هستند، افزود: از مسئولان امروز، فردا و فرداها تقاضا می شود به این مسئله توجه ویژه داشته باشند.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه کشور نیازمند پزشک، مهندس، تکنسین و به ویژه روحانی است، گفت: اگر کشور در حوزه های تخصصی علمی به نیروی انسانی متخصص نیاز داشته باشد، در شرایط کمبود می تواند از نیروها و متخصصان خارجی استفاده کند، اما در حوزه مسائل دینی و اسلامی این امکان وجود ندارد.

وی حوزه را یکی از اساسی ترین عرصه های توسعه کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه شهرستان شهربابک عالمان بزرگی در حوزه مسائل دینی دارد و این منطقه از یک اصالت دینی برخوردار است.

انتهای پیام / آ

ارسال نظر