|
|
کدخبر: ۱۴۶۱۷۸

حجت الاسلام خرسند در گفت وگو با فارس:

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه نباید به مذاکرات و وعده غربی ها دل خوش کرد، گفت: وقتی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برخلاف اصول دیپلماتیک و دزدانه در سفارتخانه ای با یک فتنه گر دیدار می کند این موضوع نشان از ضعف آنها دارد.

حجت الاسلام محمد خرسند، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری فارسبا اشاره به اظهارات و موضع گیری های مقامات غربی درباره نقض حقوق بشر در ایران اظهار داشت: بیان این بحثها حاکی از این است که حقوق بشر سناریوی جدید و از قبل طراحی شده برای فشار به جمهوری اسلامی است.

خرسند ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز بارها فرموده اند مشکلات ما با غربی ها و آمریکا مشکل هسته ای نیست و اگر ما مسئله هسته ای را حل کنیم، آنها بهانه های جدیدتری را برای ما به وجود می آورند.

وی تصریح کرد: امروز کاملاً مشخص است که حقوق بشر به یک ابزار سیاسی برای غربی ها جهت سوء استفاده کردن تبدیل شده، ما شاهدیم که بیشترین نقض حقوق بشر در خود آمریکا انجام می شود، آنها به حقوق بشر هیچ اعتقادی ندارند و دیگران را به عنوان برده قبول دارند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی اظهار داشت: آن چیزی که امروز برای ما اهمیت دارد ایستادگی بر اصول و اعتقاداتمان است و رهبری هم به این موضوع تأکید داشتند که مرزبندی با دیگران باید مشخص شود، انتقادی که به دولت و به ویژه دستگاه دیپلماسی داریم این است که چرا وزارت خارجه در برابر این اظهارات منفعل اقدام می کند و رئیس جمهور و وزارت خارجه هیچ موضعی در برابر آنها ندارند.

خرسند تأکید کرد: ما مذاکرات را ترک نمی کنیم و به تعهدمان پایبندیم اما کاملاً مشخص است که دشمن به مفادتعهدنامه پایبند نیست و ما باید مرزبندی فکری، اعتقادی و مسائل سیاسی را با آنها مشخص کنیم.

وی با بیان اینکه شاید استنباط این باشد که دشمن با این اظهارات قصد به نتیجه نرسیدن مذاکرات را دارد، گفت: دولت تلاش می کند که این مذاکرات به نتیجه برسد ولی این موضوع قابل پذیرش نیست، انتظار می رود مسئولین سیاسی و دیپلماسی نیز همانند مردم که در راهپیمایی ۲۲ بهمن مواضع خود را اعلام کردند با صراحت و شفافیت موضع گیری کنند و اجازه کمرنگ شدن مرزها را ندهند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه نباید به مذاکرات و وعده غربی ها دل خوش کرد، گفت: وقتی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برخلاف اصول دیپلماتیک و دزدانه در سفارتخانه ای با یک فرد فتنه گر دیدار می کند این موضوع نشان از ضعف آنها دارد.

خرسند تأکید کرد: ما در مذاکرات حرفمان را با منطق می زنیم اما در عین حال به مذاکرات نیز خوشبین نیستیم.

وی ادامه داد: دشمن مذاکره را برای برتری جویی و استکبارستیزی خود می خواهد اما ملت ما زیر بار این حرف ها نخواهند رفت.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه با بیان اینکه امروز بیشترین خسارت ها را از مواد مخدر ملت ایران می بینند، گفت: آنها برای اینکه ترانزیت این مواد از کشورشان گذر نکند، بیشترین خسارت های جانی را تقبل کردند.

خرسند در پایان با تاکید برا اینکه صراحت و شفافیت جزو لوازم مسئولیت در جمهوری اسلامی است گفت: انتظار می رود، مسئولین از لوازم خود در برابر دشمنان استفاده کنند.

انتهای پیام /

ارسال نظر