|
|
کدخبر: ۱۴۸۱۹۱

حجت الاسلام طاهری در گفت وگو با فارس:

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: توقیف رسانه هایی که دلسوز ارزش ها هستند نشان می دهد خیلی عزم جدی از سوی مسئولان برای دغدغه فرهنگ وجود ندارد.

حجت الاسلام سیدعلی طاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسیخبرگزاری فارس، با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» اظهارداشت: یکی از مسائلی که همواره رهبر معظم انقلاب نسبت به آن تذکر داده اند فرهنگ بوده است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه در چند هفته اخیر و بعد از دیدار اعضای مجلس خبرگان با مقام معظم رهبری به صورت برجسته موضوع فرهنگ مطرح شد، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب نیز در آن دیدار نگرانی خود را از مقوله فرهنگ بیان کردند.

وی با تأکید بر اینکه در دوره جدید اجرایی کشور شاهد برخی کوتاهی ها در عرصه فرهنگ هستیم، افزود: عده ای که اعتقاد به ارزش ها ندارند در برخی رسانه های مکتوب یا مجازی فعالیت هایی را شروع کرده اند که بازتاب آن در دیدار اعضای مجلس خبرگان با مقام معظم رهبری موجب شد ایشان اظهار نگرانی کنند.

طاهری بر همین اساس به دو مقوله اقتصاد و فرهنگ در نامگذاری سال ۱۳۹۳ توسط رهبر معظم انقلاب اشاره و تصریح کرد: ایشان در سخنرانی که در مشهد مقدس داشتند فرمودند که فرهنگ مهمتر از اقتصاد است؛ این هشدار رهبر انقلاب به این دلیل بود که دغدغه اقتصاد برای مردم ملموس است اما به مسائل فرهنگی گاهی توجه نمی کنند که تا چه اندازه آثار آن در زندگی انسان زیاد است از این رو مقام معظم رهبری بعد از اقتصاد فرمودند که فرهنگ از اقتصاد هم مهمتر است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از اظهار نگرانی مقام معظم رهبری لبیک گفت اما رئیس جمهور روز بعد از روزنامه هایی که به برخی مقدسات توهین کرده و توقیف شده بودند دفاع کرد.

وی با تأکید بر اینکه توقیف رسانه هایی که دلسوز ارزش ها هستند نشان می دهد خیلی عزم جدی از سوی مسئولان برای دغدغه فرهنگ وجود ندارد، افزود: از مردم توقع داریم مطالبه خود را از مسئولان بیشتر کنند، ما از اقدامات دولت در زمینه رفع دغدغه های فرهنگی استقبال می کنیم.

طاهری در خاتمه به برخوردهای برخوردهای تند دولت با منتقدان در عرصه فرهنگ اشاره و خاطرنشان کرد: بادی حرکت های مردمی در عرصه فرهنگ ادامه داشته باشد تا کسانی که در پی سوءاستفاده از فضای آزادی که به واسطه خون شهدا به وجود آمده است، نباشند.

انتهای پیام /

ارسال نظر