|
|
کدخبر: ۱۴۹۰۰۱

مقتدایی در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با توجه به نامگذاری سال جدید که رویکرد جدی به مقوله فرهنگ و پرداختن به فرهنگ است، تمرکز جدی دستگاه های آموزشی و حتی پژوهشی - تحقیقاتی کشور در حوزه علوم انسانی باید متمرکز بر مقوله فرهنگ اسلامی باشد.

عباس مقتدایی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسیخبرگزاری تسنیمدر مورد جایگاه آموزش و پرورش و آموزش عالی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و حل مشکلات فرهنگ کشور گفت: با توجه به نامگذاری سال جدید که رویکرد جدی به مقوله فرهنگ و پرداختن به فرهنگ با رویکردهای اسلامی است باید در دستور کار همه بخش های کشور و مردم قرار گیرد. همچنین به نظر می رسد تمرکز جدی دستگاه های آموزشی و حتی پژوهشی - تحقیقاتی کشور در حوزه علوم انسانی باید متمرکز بر مقوله فرهنگ اسلامی و آموزش آن به آحاد جوانان و نوجوانان جامعه باشد.

وی افزود: آنچه که امروز بیش از هر روز دیگر به آن نیازمندیم بازتولید فرهنگ انقلاب اسلامی و فرهنگ مبتنی بر اسلام در بخش های مختلف جامعه است. جوانان کشور باید در عمق وجود خود خود فرهنگ اسلامی را متجلی و متبلور سازند و به نحو شایسته آموزش های لازم به آنها داده شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکع رویارویی جدی غرب با نظام اسلامی در عرصه فرهنگ به اوج خود رسیده است، تصریح کرد: آنها با استفاده از ابزارهای متعدد مبتنی بر انتقال فرهنگ، در حوزه سینما، فیلم، رسانه ها، موسیقی و… تلاش می کند تا رویکردهای غربی در درون جامعه ما متجلی سازند و جوانان و نسل های بعدی ما را مبتنی بر فرهنگ غربی آموزش دهند و به بار بیاورند.

مقتدایی خاطر نشان کرد: این در حالی است که ما در نظام اسلامی با تکیه بر فرهنگ اسلامی تلاش کرده ایم تا رویکردهای سکولاریستی و اندیشه های لیبرالیستی را هدف قرار دهیم. بنابراین آچه که امروز از یک سو جنگ تمام عیار اقتصادی و از سوی دیگر جنگ همه جانبه فرهنگی است باید با برنامه ریزی های دقیق و هدفمند و کارآمد پاسخ داده شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه امروز هم وزارت اموزش و پرورش و هم وزارت علوم و تمام دستگاه های آموزشی و پرورشی کشور باید با تکیه بر رهنمود مقام معظم رهبری زمینه اعتلای فرهنگ اسلامی در همه ابعاد آن را فراهم آوردند، تصریح کرد: نباید در مقوله فرهنگ سهل انگاری کنیم. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف است در کوتاه ترین زمان پربارترین برنامه ها رات ارادئه دهد.

وی با بیان اینکه امروز مخاطب اصلی فرمایشات رهبری همه دستگاه های کشور، برنامه ریزان، مسؤلان و همچنین تک تک آحاد مردم عزیز هستند، اظهار داشت: نباید مجموعه هایی نظیر وزارت ارشاد، وزارت علوم و وزرات آموزش و پرورش تصور کنند که دیگران مخاطب کلام رهبری هستند، زیرا آنها متولی برنامه ریزی و متولی دولتی عرصه فرهنگ هستند.

مقتدایی اضافه کرد: جوانان انقلابی و اندیشمندان مسلمان نیز باید نقش آفرینی خود را حداکثری داشته باشد. بنابراین هم مجموعه های برنامه ریز دولتی و هم متولیان سطوح مختلف مردمی تلاش کنند تا از یک سو صیانت فرهنگی صورت گیرد و از سوی دیگر جلوی رخنه فرهنگی دشمن گرفته شود و همزمان هم افزایی در سطوح مختلف کشور ایجاد شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر