|
|
کدخبر: ۱۵۱۱۳۸

رسایی در گفت وگو با فارس:

نماینده تهران در مجلس با تأکید بر اینکه زیاده خواهی اتحادیه اروپایی، نتیجه نرمش غیرقهرمانانه دولت است، گفت: مجامع بین المللی چرا پیگیر نقض حقوق بشر در کشورهای عربی و آمریکا نیستند؟!

حجت الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری فارسبا اشاره به تصویب پیش نویس قطعنامه ضدایران در کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا، اظهار داشت: دوره ای که اروپایی ها برای ایران تصمیم می گرفتند ٣٥ سال است که گذشته و امروز این اروپاست که باید پاسخگوی نقض حقوق بشر و سکوتش در برابر ظلم های حاکمان مورد حمایتش باشد.

وی افزود: اقدام اتحادیه اروپا در حقیقت زمینه چینی برای فتنه انگیزی و حمایت از فتنه گرانی است که در داخل ایران منافع غرب را جهلاً یا عمداً بر منافع ملی ترجیح می دهند.

این عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در ادامه تأکید کرد: درخواست آزادی سران فتنه و بازگشایی برخی از انجمن های منحله توسط اتحادیه اروپا، حکایت از درستی تصمیم نظام در حصر سران فتنه و لغو مجوز برخی انجمن های مطبوعاتی و سیاسی است.

وی بر همین اساس توضیح داد: مجامع بین المللی اگر واقعاً نگران حقوق بشرند، چرا از دولت های غربی و دوستانشان مطالبه گری را آغاز نمی کنند؟! چرا پادشاه عربستان را به دلیل حصر ۱۰ ساله چهار دخترش و ظلم های متعددی که در حق زنان عربستانی می شود را مورد عتاب و خطاب بین المللی قرار نمی دهند؟!

رسایی با متناقض خواندن پیش نویس قطعنامه پارلمان اروپا، تصریح کرد: اتحادیه اروپا وقتی تشکیل دولت و ریاست جمهوری روحانی را برخلاف استاندارهای دموکراسی و نامشروع می داند، چگونه مطالباتی مانند آزادی سران فتنه را از این دولت مطرح می کند؟!

مدیر مسئول هفته نامه ۹ دی همچنین گفت: به تعبیر قرآن، تا وقتی که ما از جریان استکبار و کفر تبعیت نکنیم، آنها هرگز از ما راضی نمی شوند، بنابراین هر سیاستی بر خلاف این قاعده کلی بنا نهاده شود با منطق قرآن محکوم به شکست است؛ هیچ مکتب فکری و سیاسی در دنیا به اندازه اسلام ناب محمدی پایبند حقوق بشر و مدافع حقوق بشر نیست چرا که اسلام ناب محمدی تنها دین خالی از تحریف و مبتنی بر مصالح انسان هاست.

وی خاطرنشان کرد: گستاخی های اروپا و آمریکا و دخالت در امور داخلی کشورمان، از جمله ایجاد علامت سؤال در رأی آقای روحانی و نامشروع خواندن ریاست جمهوری وی بر اساس استاندارهای انتخاباتی اروپا، نتیجه نرمش غیرقهرمانانه و حرکت های نابجایی است که در سایه سیاست لبخند دولت در برابر ظالمان مطرح می شود.

نماینده تهران در مجلس متذکر شد: اگر دولت بخواهد در این امور بنا را بر تساهل و تسامح قرار دهد و دائماً چشم خود را بر زیاده خواهی غربی ها ببندد، مجلس و دستگاه قضایی چنین مشی ای را دنبال نمی کنند بلکه با استفاده از ابزار و جایگاه قانونی به وقتش پاسخ می دهند.

حجت الاسلام حمید رسایی در پایان تأکید کرد: غربی ها به سیگنال های غلطی که برخی جریانات سیاسی و چهره های پیر، خسته و شکست خورده می فرستند دل خوش نکنند و مانند دفعات قبل با طناب آنها به درون چاه نروند که جز افتضاح، مجدداً نتیجه ای برایشان نخواهد داشت.

انتهای پیام /

ارسال نظر