|
|
کدخبر: ۱۵۵۸۲۰

معاون اول قوه قضائیه:

معاون اول قوه قضائیه گفت: تا زمانی که نظام پولی و بانکی ساز و کار خود را اصلاح نکند، زمینه فساد همچنان وجود دارد.

به گزارشخبرگزاری فارساز مشهد، حجت الاسلام علیرضا رئیسی دقایقی پیش در مراسم گردهمایی مدیران کل ستادی و استانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که در محل سالن همایش های مجتمع فرهنگی رفاهی میلاد قوه قضائیه برگزار شد، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که امسال را سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری کردند اظهار داشت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در تحقق این شعار سهم قابل توجهی را دارد.

رئیسی افزود: در ارتباط با ثبت الکترونیک اسناد در سال گذشته حرکت های خوبی انجام شد ولی در ابتدا با مشکلاتی مواجه بود که خوشبختانه امروز این مشکلات کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: امروز با گذشتن ماه ها سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جا و فرهنگ خود را در میان مردم باز کرده است.

وی بر تکمیل بانک های اطلاعاتی سازمان تأکید کرد و افزود: اگر بانک های اطلاعاتی تکمیل نشود قابل بهره برداری تام نیست.

معاون اول قوه قضائیه اظهار کرد: سال ها مسئله کاداستر مطرح می شود و همت مضاعف مدیران را می طلبد و این همت مضاعف مسئله کاداستر را نهایی می کند.

وی در خصوص ثبت شرکت های جعلی ابراز کرد: رونق اقتصادی در سایه امنیت اقتصادی اتفاق می افتد و امنیت اقتصادی الزاماتی دارد که در خصوص ثبت شرکت ها برای شرکت های بی هویت باید تدابیری اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه ما در مسئله اقتصادی گرفتار شرکت های غیرواقعی و سوری هستیم اظهار کرد: افرادی هستند که ۲۰،۳۰ و حتی ۴۰ شرکت تأسیس کردند و برای گرفتن وام هر کدام ضامن شرکت های دیگری شده اند.

رئیسی تأکید کرد: ما باید به دنبال اصلاح قانون باشیم که هویت واقعی شرکت را در بیاوریم که آیا این شرکت واقعی بوده است یا سوری.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه زمینه ها و بسترهای فساد باید اصلاح شود، افزود: در این پرونده ها تنها متهمان و مبالغ فرق می کنند اما جنس اتهام آنها یکی است.

رئیسی با بیان اینکه باور اولین اقدام مدیریت جهادی است عنوان کرد: در مدیریت جهادی باید یک حرکت جزمی وجود داشته باشد که لازمه اش جزمیت عملی است.

رئیسی عزم عملی نسبت به همه بخش ها را از دیگر الزامات مدیریت جهادی خواند و افزود: لازمه مدیریت جهادی این است که افراد در مقابل خود دشمن را ببینند وگرنه این مدیریت جهادی نیست.

معاون اول قوه قضائیه تأکید کرد: در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور وظیفه دولتمردان این است که از کارآفرین ها حمایت قانونمند کنند و این حمایت می تواند سرمایه گذاران را در سرمایه گذاری یاری کند.

وی افزایش بهره وری را وظیفه تولیدکنندگان در این زمینه خواند و تأکید کرد: سهم مردم نیز حمایت و استفاده از تولیدات داخلی است.

وی در خصوص مسئله سلامت کارکنان و دست اندرکاران تصریح کرد: ارتقای سلامت اداری در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به افزایش بهره وری کمک خواهد کرد.

وی افزود: اقدامات در خصوص ثبت اسناد و املاک در سال اقتصاد می تواند مردم را سریع و دقیق به حقوقشان برساند.

انتهای پیام / ۲۲۰۲ /

ارسال نظر