|
|
کدخبر: ۱۵۶۰۲۱

تکرار / رستمیان در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس گفت: ابلاغ سیاست های کلی سلامت از طرف رهبر معظم انقلاب وظایف وزارتخانه های تعاون و بهداشت در زمینه موارد اختلافی را مشخص کرد.

عبدالرحمن رستمیان عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی سلامت از طرف رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: ما براساس وظایف قانونی خود باید برای اجرای این سیاست های ابلاغی حمایت و نظارت داشته باشیم تا وزارت بهداشت بتواند آنها را به خوبی عملیاتی کند.

وی ادامه داد: یکی از بندها مربوط به پایش بوده است یعنی هر اقدامی در حوزه بهداشت صورت می گیرد باید با شاخص های کمی پایش شود چرا که اگر این اقدام را انجام ندهیم نمی دانیم که عملکردهای ما منجر به نتیجه شده است یا خیر.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس از حضور اعضای کمیسیون بهداشت مجلس در وزارت بهداشت و دیدار با سید حسن قاضی زاده هاشمی خبر داد و افزود: هدف ما این است که منابع تخصیص یافته در بخش بهداشت بتواند در جهت اهدافمان جلو رود؛ البته ابلاغ سیاست های کلی سلامت جامع، کامل و با آینده نگری بود.

رستمیان با بیان اینکه سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حیطه مسئولیت چند وزارتخانه قرار داشت، گفت: به طور مثال میان دو وزارتخانه میان بهداشت و رفاه موارد اختلافی داشتند که کدام وظیفه را کدام وزارتخانه انجام دهد اما سیاست های سلامت تکلیف هر وزارتخانه را مشخص کرد.

وی افزود: در زمینه های دیگر مانند بیمه پایه ما در گذشته پوشش همگانی نداشتیم و بسیاری از افراد بودند که بیمه نبودند و اگر هم بیمه بودند، بیمه پایه قدرت نداشت و به دلیل اینکه بیمه پایه قدرت نداشت بیمه های تکمیلی وارد شده بودند در صورتی که در سیاست های ابلاغی تأکید می کند که بسته بیمه پایه باید تکمیل باشد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس خاطرنشان کرد: کمیسیون بهداشت در زمینه سیاست های ابلاغی سلامت، اقتصاد مقاومتی و برنامه های خود در این زمینه ها قرار است با وزرای بهداشت و رفاه جلسه داشته باشد که جلسه با وزیر رفاه انجام شد و هفته آینده در این زمینه با وزیر بهداشت جلسه خواهیم داشت. همچنین هفته بعد رئیس بیمه سلامت گزارش کار خود را ارائه خواهد داد.

انتهای پیام /

ارسال نظر