|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۴۹

دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید، روز پنجشنبه به ریاست رئیس جمهوری تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان ذیربط، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت معادن و صنایع معدنی کشور، اقدامات انجام شده در خصوص رفع تبعیض و محدودیت ها و گسترش زمینۀ حضور بخش خصوصی در اکتشاف و بهره برداری معادن را تشریح کردند.

در این نشست، رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، برنامه های این سازمان برای گسترش فعالیت های اکتشافی در مناطق مختلف کشور را ارائه کرد. همچنین معاون امور معادن و صنایع معدنی، سیاست های این وزارت برای تشویق سرمایه گذاری و حمایت از افزایش تولیدات معدنی و تکمیل چرخه ارزش افزوده در این بخش را برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این جلسه با تأکید بر ضرورت استفاده از فناوری های پیشرفته علمی برای اکتشافات معدنی و زمینه سازی برای فعالتر شدن حضور مولد مردم، ظرفیت اشتغالزائی این بخش را پراهمیت دانست و با توجه به ذخائر غنی معدنی در استان های کمتر توسعه یافته از جمله مناطق شرق کشور و فعال سازی معادن و صنایع معدنی در استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی را یکی از راه های مطمئن برای توسعه پایدار و ایجاد فرصت های شغلی در جهت سیاست های اقتصاد مقاومتی برشمرد و دستورات لازم برای تسریع در مطالعات و تسهیل مقررات مربوطه را صادر کرد.

همچنین در این جلسه معاون اجرائی رئیس جمهوری گزارشی از تمهیدات لازم برای اجرای مرحله جدید طرح مدیریت انرژی و هدفمند کردن یارانه ها و اجرای روزهای نخست ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه ارائه کرد. بر اساس این گزارش، مشارکت شخصیت ها و تشکل های مختلف در «همیاری ملی» برای انصراف از یارانه به منظور کمک به توسعه برنامه همگانی سلامت و حمایت از تولید ملی، ابعاد وسیعتری یافته است

ارسال نظر