|
|
کدخبر: ۱۵۹۴۱۲

خبرگزاری تسنیم: فراکسیون فرهنگی و اقتصادی ایرانیان خارج از کشور کار خود را مجلس شورای اسلامی آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، فراکسیون فرهنگی، اقتصادی ایرانیان خارج از کشور در مجلس شورای اسلامی روز گذشته با انتخاب اعضای هیئت رئیسه فعالیت خود را در خانه ملت آغاز کرد.

عباس رجائی نماینده اراک به عنوان رئیس این فراکسیون، سیداحمدرضا دستغیب نماینده شیراز نایب رئیس اول، غلامرضا نوری قزلجه نماینده مردم بستان آباد نایب رئیس دوم، علی ایرانپور نماینده مبارکه دبیر اول، محمد ابراهیم رضایی نماینده خمین دبیر دوم و سیدهادی حسینی نماینده قائم شهر بعنوان سخنگوی این فراکسیون انتخاب شدند.

فراکسیون فرهنگی اقتصادی ایرانیان خارج از کشور در آغاز فعالیت خود بیانیه ای منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است:

ملت بزرگ ایران اسلامی با فتح قله های علم، دانش و اندیشه همیشه در طول تاریخ تمدن ساز و راهگشای بشریت بوده اند و در عصر حاضر و به ویژه با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی علاوه بر این مهم، پرچمدار مبارزه با جهل و بی سوادی و تباهی و منادی آزادی و مردم سالاری دینی و نقطه عطف در بیداری ملت های بزرگ اسلامی بوده و در این راستا نقش بی بدیلی ایفا نموده اند.

در حال حاضر نیز ایرانیان فرهیخته و اندیشمند مظهر بالندگی اندیشه و فرهنگ و بینش اسلامی بوده و با گسترش علم، دانش و فناوری در راستای توسعه میهن سرافراز خود گام های استواری را برمی دارند. حضور ایرانیان در هر نقطه از گیتی منشأ فرهنگ و ادب، علم، اخلاق و آداب و سنن انسانی بوده و به مثابه سفیری از این تمدن قوی و سرشار از خوبی ها و ارزش ها در پهنه گیتی می باشند که مروج صلح و دوستی و فرهنگ و تمدن ایران اسلامی هستند و همیشه با نام ایران در گستره جهانی و پاسداشت زبان فارسی و حفظ ارزش های این ملت رشید ایرانی خواهند ماند.

به همین منظور در مهمترین نهاد مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی که همانا مجلس شورای اسلامی می باشد فراکسیون فرهنگی اقتصادی ایرانیان خارج از کشور در تاریخ ۲۵ فروردین سال جاری تأسیس گردید.

متقاضیان عضویت در این فراکسیون که تقریبا از همه استان های کشور و همه کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی و همچنین اقلیت های دینی و مذهبی می باشند، با علاقه مندی وافر برای استفاده از تمامی ظرفیت های ایرانیان در گستره ملی و جهانی در عرصه های فرهنگ، اقتصاد، علم و دانش در این فراکسیون ثبت نام نموده و کار خود را با جدیت آغاز نموده اند.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین