|
|
کدخبر: ۱۶۰۷۹۶

نجابت در گفت وگو با فارس:

نماینده مردم تهران در مجلس با ابراز تاسف از اینکه عده معدودی در داخل در جهت اثبات حقانیت آمریکایی ها عمل می کنند، گفت: تشخیص مصلحت کشور به عهده مردم، امام راحل و رهبری است، نه برخی دانشجویان پشیمان پیرو خط امام.

حسین نجابت نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری فارسدر مورد امضای مصوبه کنگره آمریکا مبنی بر ممنوعیت ورود نماینده پیشنهادی ایران در سازمان ملل با اشاره به اینکه آمریکایی ها اساساً مذاکرات برد برد را قبول ندارند گفت: هدف آنها از عدم پذیرش سفیر پیشنهادی، تحقیر ایران است.

وی با اشاره به اینکه ۳۵ سال از ماجرای تسخیر لانه جاسوسی می گذرد گفت: آنها به این بهانه نماینده ما را که در آن زمان یک جوان ۲۵ ساله بوده است، اکنون در آمریکا راه نمی دهند تا ثابت کنند ایران در آن ماجرا به ناحق عمل کرده است.

نجابت با اشاره به اینکه آمریکایی ها از هر فرصتی برای اثبات حقانیت خود استفاده می کنند گفت: حقیقت این است که اصل انقلاب اسلامی آمریکا را تحقیر کرده است و هیمنه آنها را در جهان شکسته است و اکنون در صدد تلافی می باشند.

وی با ابراز تاسف از اینکه عده معدودی در داخل در جهت اثبات حقانیت آمریکایی ها عمل می کنند بیان کرد: به عنوان مثال یکی از دانشجویان پیرو خط امام اکنون می گوید من حاضرم به خاطر مصلحت کشور از آمریکا بابت مشارکت در تسخیر لانه جاسوسی عذرخواهی کنم. این در حالی است که مصلحت کشور را مردم، امام راحل و رهبری تشخیص داده و می دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: این مواضع آمریکا عقب، جلو کردن سیاسی محسوب نمی شود؛ ما نگران سیاست های آمریکا نیستیم البته می دانیم اگر ضعف نشان دهیم آنها گام به گام جلو می آیند.

وی با اشاره به تحولات اخیر اوکراین تصریح کرد: آمریکایی ها با اردوکشی خیابانی دولتی در اوکراین به وجود آورده و آن را جایگزین دولت دموکراتیک کرده اند.

وی با تأکید بر اینکه دولت قبلی و فعلی اوکراین از نظر تعاملات برای ما هیچ تفاوتی نمی کنند گفت: آمریکایی ها البته این اقدام خود در اوکراین را با رنگ و لعاب، قانونی جلوه می دهند؛ آنها در مورد ایران هم صرفاً به دنبال منافع خودشان هستند و اصلاً مذاکرات برد برد جایی در معادلات آنها ندارد، زیرا اندیشه انقلاب اسلامی را مانع توسعه تمدن غرب می دانند؛ تمدنی که امروز بن بست های آن آشکار شده است و از پس حل مشکلات داخلی خود برنمی آید.

نجابت فرض امتیاز دادن آمریکا در جریان مذاکرات به ما را باطل دانست و گفت: فراموش نکنیم که اوباما در یکی از سخنرانی های خود پس از توافق ژنو گفت اگر می توانستیم پیچ و مهره صنعت هسته ای ایران را باز می کردیم و با خود می بردیم یعنی هرچقدر که بتوانند به ما فشار می آورند و اگر در نقطه ای فشارهایشان متوقف شده است به این دلیل است که نتوانسته اند.

نماینده مردم تهران در پایان اشاره کرد: موضوع شخص آقای ابوطالبی به خودی خود اهمیتی ندارد، اما متأسفانه برخی در داخل پی به این مطلب نبرده و پیشنهاد می دهند که با تعویض سفیر پیشنهادی مشکل را حل کنیم که این حرفی بی اساس است.

انتهای پیام /

ارسال نظر