|
|
کدخبر: ۱۶۰۹۳۷

در آستانه روز زن صورت گرفت

رئیس مجلس شورای اسلامی در آستانه میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن با کارکنان زن قوه مقننه دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانیخبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز شنبه در نشستی صمیمی با کارکنان زن خانه ملت که در محل کمیسیون تلفیق پارلمان برگزار شد، ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا(س) و دخت نبی مکرم اسلام افتخاری برای مسلمانان به خصوص بانوان هستند.

وی حضرت زهرا را بهترین الگو برای مسلمانان به خصوص بانوان دانست و تصریح کرد: نقش ایشان در هدایت جامعه اسلامی بی بدیل است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با ستایش انتخاب روز میلاد حضرت زهرا به عنوان روز زن خاطر نشان کرد: خانواده برای جامعه مسئله جدی محسوب می شود زیرا بار اصلی شکل گیری جامعه اسلامی بر دوش خانواده هاست و در خانواده نیز خانم ها رکن محسوب می شوند.

لاریجانی در ادامه اظهارات خود در جمع کارکنان زن مجلس، به گزارشی اشاره کرد که پیرامون وضعیت بانوان شاغل در دست دارد و در همین زمینه اظهار داشت: خانم های مجلس ۱۱۲ نفر هستند که ۹۷ نفر آنها رسمی و تنها ۵ نفر قراردادی و ۱۰ نفر نیز نیروی ساعتی می باشند.

نماینده مردم قم در خانه ملت اضافه کرد: ما در این مدت فقط یک پرونده از خانم ها داشتیم که به هیأت تخلفات اداری رفت که آن پرونده نیز حکم برائت گرفت.

لاریجانی همچنین در تشریح وضعیت تحصیلی کارکنان زن مجلس گفت که در خانه ملت ۴ نفر دارای مدرک پزشکی، یک نفر مدرک دکتری تخصصی، ۳۹ نفر مدرک فوق لیسانس، ۴۶ نفر مدرک لیسانس، ۱۶ نفر فوق دیپلم و ۶ نفر نیز دارای مدرک دیپلم هستند.

وی همچنین به وضعیت شغلی کارکنان زن مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: از خانم های شاغل در مجلس ۷۴ نفر کارشناس، یک نفر رئیس اداره، ۴ نفر مسئول دایره، ۳ نفر کارشناس ارشد هستند.

وی همچنین در پاسخ به اظهارات یکی از بانوان حاضر در جلسه که تأکید کرده بود بهتر است از خانم ها در مشاغل دیگر نیز استفاده شود، اظهار داشت: توصیه استفاده از بانوان در مشاغل دیگر، توصیه خوبی است.

وی همچنین در پاسخ به اظهارات چند نفر از کارکنان زن خانه ملت پیرامون مشخص شد وضعیت مرخصی زایمان کارکنان زن خانه ملت تأکید کرد که آنچه قانون است باید در این زمینه اجرا شود تا شاهد آرامش باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین به برخی از دغدغه های زن مجلس پیرامون مباحثصنفی پاسخ داد.

بر اساس این گزارش قبل از سخنرانی علی لاریجانی چند نفر از کارکنان زن مجلس به بیان مشکلات و مباحثخود پرداختند.

انتهای پیام /

ارسال نظر